A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Центр дитячої та юнацької творчості
м. Хмільник

цивільна оборона

Дата: 25.04.2024 16:28
Кількість переглядів: 6

 

  Директор ЦДЮТ                      Наталія ЛУЦЕНКО                        

___________________2024

 

Типова інструкція щодо дій персоналу

Центру дитячої та юнацької творчості

при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій

 

1. Загальні положення. 

1.1. Типову інструкцію розроблено Українським НДІ цивільного захисту відповідно до ст. 130 Кодексу цивільного захисту України.

1.2. Усі працівники закладу, незалежно від займаних посад, повинні знати та суворо виконувати вимоги Типової інструкції щодо дій персоналу підприємства при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій. За невиконання вимог Інструкції персонал підприємства може бути притягнутий до адміністративної відповідальності.

2. Порядок оповіщення адміністрації та персоналу про загрозу виникнення надзвичайних ситуацій.

2.1. Оповіщення адміністрації, робітників та службовців підприємства щодо надзвичайних ситуацій проводиться за заздалегідь розробленою схемою.

2.2. Адміністрація у неробочий час оповіщається телефоном. Залежно від обстановки оповіщається й решта персоналу.

2.3. У робочий час персонал підприємств оповіщається про надзвичайну ситуацію  при допомозі звукового сигналу. 

2.4.  При отриманні інформації про надзвичайну подію вмикають сирени, виробничі гудки, що буде означати подання попереджувального сигналу «Увага всім», після чого негайно приводяться у готовність радіо- та телеприймачі для прийняття повідомлення.

2.5. Кожний працівник підприємства повинен знати сигнали оповіщення цивільного захисту та вміти правильно діяти в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій.

3. Порядок укриття персоналу в захисних спорудах цивільного захисту.

3.1. На випадок виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної із загрозою або початком забруднення повітря хімічно небезпечною чи радіоактивною речовиною всі працівники закладу   та учасники навчально-виховного процесу підлягають укриттю в захисній споруді .

3.2. Для термінового укриття  у разі забруднення хімічно небезпечною речовиною використовуються загерметизовані приміщення , забезпечується перебування у них без подачі повітря протягом _____ годин.

3.3. При отриманні інформації про радіоактивну небезпеку працівники укриваються в приміщенні , яке забезпечує захист осіб, що переховуються від ураження іонізуючим випромінюванням при радіоактивному зараженні.

4. Порядок видачі персоналу засобів індивідуального захисту

4.1. Засоби індивідуального захисту (                         ) видаються після отримання відповідного розпорядження або за рішенням керівника закладу(вказується місце видачі____________________________________).

4.2. Працівники та учасники навчально-виховного процесу , які отримали такі засоби, повинні перевірити їх стан, провести підбір та мати постійно при собі .

5. Порядок виділення автотранспорту для проведення евакуації

5.1. При проведенні термінової евакуації працівників та вихованців з небезпечних зон залучається весь наявний службовий, а також особистий транспорт працівників підприємства, які повинні надавати його в розпорядження адміністрації.

6. Збереження матеріальних цінностей у період загрози та виникнення надзвичайних ситуацій.

8.1. Усі працівники  закладу повинні вжити необхідних заходів щодо зберігання матеріальних цінностей при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій.

8.2. Заходи із захисту від надзвичайних ситуацій або з ліквідації їхніх наслідків повинні враховувати необхідність попередження або зменшення можливих збитків  закладу.

8.3. Відповідальність за організацію охорони майна підприємства під час захисту від надзвичайних ситуацій або ліквідації їхніх наслідків покладається на  завідуючого господарством Галамагу О.В.

7. Особливості дій працівників при деяких надзвичайних ситуаціях.

7.1. При загрозі хімічного ураження оповіщаються всі працівники та вихованці, які знаходяться в закладі та  на прилеглій території.

7.2. Вентиляційні установки та кондиціонери терміново виключаються, закриваються вікна, двері, кватирки, приміщення герметизуються. Вихід із будівлі й вхід до неї припиняється до особливого розпорядження адміністрації.

7.3. Усім учасникам навчально-виховного процесу видаються засоби індивідуального захисту, одночасно вживаються заходи із забезпечення відвідувачів ватно-марлевими пов’язками.

7.4. При виявленні у приміщенні, де укриваються працівники з дітьми, хімічно небезпечної речовини усі повинні вийти  і з дозволу адміністрації залишити зону забруднення. Виходити із зони необхідно тільки у засобах індивідуального захисту та рухатися в напрямку, перпендикулярному напрямку вітру.

7.5. При виникненні пожежі у закладі всі учасники навчально-виховного процесу зобов’язані суворо виконувати вимоги Інструкції з пожежної безпеки, евакуацію проводити згідно з Планом евакуації.

7.6. Відповідальність за дотримання заходів пожежної безпеки та організацію дій персоналу при загрозі або виникненні пожежі покладається на  Галамагу О.В. – завідуючого господарством ЦДЮТ.

7.7. При радіоактивному забрудненні території підприємства або при загрозі забруднення всі працівники повинні уважно слідкувати за мовним повідомленням управління з питань надзвичайних ситуацій, яке передається по радіо та телебаченню після попереджувального сигналу «Увага всім», за інформацією інших засобів масової інформації про обстановку в місті та суворо виконувати рекомендації із захисту від радіоактивного зараження.

7.8. Скорочується до мінімуму вхід у будівлю та вихід з неї. Контроль за дотриманням режиму поводження й роботи працівників, який дозволяє максимально понизити наслідки радіоактивного опромінення, покладається на  Галамагу О.В., завідуючого господарством ЦДЮТ.

7.9. При загрозі або виникненні катастрофічних стихійних лих завідуючий господарством по розпорядженню адміністрації повинен зупинити  навчання, виконати необхідні протипожежні заходи, відключити від електромережі електрообладнання, підготуватися до евакуації або вивезення до безпечного місця найбільш цінних матеріальних засобів.

7.10. Контроль за обстановкою на території підприємства при стихійних лихах і за вжитими заходами захисту персоналу покладається на  Галамагу О.В., завідуючого господарством ЦДЮТ.

 7.11. Якщо з’явилися постраждалі, їм надається перша медична допомога із залученням санітарних дружин або постів підприємства, вживаються заходи з госпіталізації постраждалих до медичних закладів.

7.12. Галамага О.В.., завідуючий господарством ЦДЮТ постійно слідкує за інформацією, яку надає управління з питань надзвичайних ситуацій, про обстановку в місті та доводить її до адміністрації й персоналу  закладу.

7.16. При надходженні анонімної інформації про загрозу на території  закладу або поблизу нього терористичного акту працівник, який прийняв її, повинен терміново доповісти директору ЦДЮТ та до правоохоронних органів і діяти згідно з розпорядженнями та рекомендаціями.

 

 

Директор ЦДЮТ:                                                       Наталія ЛУЦЕНКО

Відповідальний за ОП:                                               Юлія БАРАБОЛЯ

 З інструкцією ознайомлені: _____________       _Наталія ЛУЦЕНКО

                                                                                                                   Юлія  БАРАБОЛЯ

Тетяна ЛУКАЩУК

Лідія ПАЛАМАРЧУК

Андрій ЗАГОРОДНІЙ

Марина ЛИСА

Юрій ЗАДОРОЖНЮК

Олександр КРАВЧУК

Микола КУПРІНОВИЧ

Таїсія НЕЙМЕТ

Олександр ЛУКАЩУК

Олег ГАЛАМАГА

Галина ЧЕРНІЙ

Віктор КОЛОМІЄЦЬ

Віктор НІКУТІН

 

 

 

Правила поведінки працівників БДЮТ  під час повені: 

1. Оскільки повінь – явище розтягнуте в часі, то потрібно, якщо є можливість, переїхати у місця, які розташовані вище від можливого рівня затоплення (евакуація). 

2. Якщо немає можливості евакуюватися, тоді потрібно перенести життєвонеобхідні речі (одяг, їжу, питну воду, аптечки) на максимально високе місце в помешканні (горище, дах, верхні поверхи і т.п.), щоб при необхідності затоплення нижніх поверхів, можна було дочекатися допомоги на вищих щабелях будинку не потерпаючи від холоду, голоду і спраги. 

3. Варто підготувати плавальні засоби, які б допомогли при необхідності утримуватися на воді. 

4. Під час сильного прибуття води електроенергію в будинку бажано відключити, газ перекрити на центральному крані в будинку. 

5. Під час повені необхідно не панікувати, надавати можливу допомогу усім, хто цього потребує. 

6. Варто запастися ліхтарем, свічками, ракетницями – на випадок подання сигналів у темний період доби. 

7. Важливою умовою є зберігання спокою, не допускання паніки серед оточуючих. 

 

Древні вчили: з вогнем не жартуй, з водою не товаришуй, вітру не вір, - товаришуй із землею. Однак при землетрусі більшість людей про це не відають: перелякані і розгублені, вони вибігають з приміщень хаотично, неорганізовано. А це може ще більше ускладнити ситуацію. 

Що ж треба знати про землетрус? Серед ознак його наближання можна відзначити: неспокій птахів і домашніх тварин, спалахи у вигляді розсіяного світла зірниць, запах газу в районах, де раніше цього не помічалося, іскріння близько розташованих електропроводів, що не торкаються, голубувате свічення внутрішніх поверхонь будинків. На жаль, науковий прогноз землетрусів практично відсутній. Сейсмічна служба країни реєструє поштовхи. Передає дані про землетрус, що вже почався. 

Як поводитись при землетрусі, що почався? Найголовніше – не піддаватися паніці і захистити себе в будинку від всіляких уламків, важких предметів, скла і т.д. Землетруси силою понад 5 балів – небезпечні. Ознаки такого землетрусу – обсипається штукатурка, розгойдуються люстри, падає посуд. Від моменту, коли ви відчули перші поштовхи, до коливань, що небезпечні для будівель, у вас є 15-20 сек. 

Якщо ви на першому поверсі – треба покинути будинок. На другому і вище – заховатися в безпечне місце (отвори капітальних внутрішніх стін, кутки, утворені цими стінами, біля внутрішньої капітальної стіни і т.д.), можна ховатися під ліжком, під столом. Небезпечні місця біля вікон. В кутових кімнатах на останніх поверхах, біля засклених отворів зовнішніх стін. 

Встигніть відкрити двері з квартири, якщо є зайва секунда, - вимкніть газ і електроенергію, погасіть вогонь, не запалюйте сирників, не можна користуватися ліфтом. 

Пам’ятайте, що при землетрусі, паніка і страх – найважливіший чинник небезпеки. Зупиняйте тих, хто має намір стрибати з балконів і вікон з поверху, який вищий першого. У школі діти повинні уміти ховатися під партами, під столом, накрити голову руками. Небезпечні також сходи і вихідні двері, через безладний рух натовпу там буває багато нещасних випадків. 

Як тільки поштовхи припиняються, не втрачаючи часу, виходьте на вулицю, не стійте під дротами, трубами, карнизами. Якомога далі відходьте від будівель, стовпів, огорож, найкраще знаходитися в сквері, на пустирі, на відкритому майданчику. Якщо землетрус застав вас в дорозі, негайно зупиніть машину – краще на відкритому місці і не виходьте до закінчення поштовхів. Пасажирам автобуса безпечніше знаходитися на своїх місцях, водій автобуса повинен відкрити двері. У метро при землетрусі безпечніше, ніж вгорі, але може погаснути світло. 

Якщо потрапили в завал, а це стосується всіх випадків – при обвалах, зсувах, землетрусі – пам’ятайте, що, передусім, не треба втрачати присутності духу, потрібно зберігати ясність думки. Без їжі і води ви можете протриматись досить довго, прислухайтесь, подайте голос, труби і батареї – це теж можливість подати про себе інформацію, постарайтесь визначити, чи немає поруч інших людей, де ви знаходитеся і чи немає виходу. Запалювати вогонь не можна. Шукайте одяг і ковдри, боріться за своє життя. У бачку вашого унітазу – питна вода, сподівайтесь на допомогу, якщо вже пройшло багато днів. Під час вірменського землетрусу в 1988 році протягом 7 днів з руїн було врятовано 15 тисяч чоловік. 

Попередити про землетрус може сигнал цивільної оборони: гудки сирени “Увага всім!”, треба включити репродуктор, приймач, місцевий канал телебачення і отримати відповідну інструкцію. Відразу ж після землетрусу небезпечно запалювати вогонь. Треба негайно оглянути завали – чи не потрібна можливо комусь допомога. Дійте при цьому обережно, не займайте без потруби телефон, не перевіривши системи, не спускайте воду. Промислові аварії, пожежі є звичайними супутниками подібних стихійних лих. Потурбуйтесь про дітей: за ними потрібен особливий контроль. 

 

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ТЕРОРИСТИЧНОГО ЗАХОПЛЕННЯ

Будь-яка людина за збігом обставин може виявитися заручником у терористів. При цьому останні можуть домагатися досягнення політичних, соціально-економічних чи кримінальних цілей.

У всіх випадках Ваше життя ставатиме предметом торгу для зазначених осіб.

Захоплення в заручники може відбутися в будь-якому місці (транспорті, установі, квартирі та на вулиці тощо).

Якщо ви стали заручником, дотримуйтесь наступних правил поведінки:

–  несподіваний рух або шум з Вашої сторони можуть спричинити жорстку відсіч з боку терористів. Не чиніть дії, які можуть спровокувати терористів до застосування зброї й призвести до людських жертв;

–  будьте готові до застосування терористами пов’язок на очі, кляпів, наручників чи мотузок;

–  не реагуйте на жорстокість, образи й приниження, не дивіться правопорушникам в очі (для нервової людини це сигнал до агресії), не поводьтеся зухвало;

–  не виказуйте непотрібного героїзму, намагаючись роззброїти терориста або прорватися до виходу;

–  якщо вас змушують вийти із приміщення, говорячи, що ви взяті у заручники, не пручайтеся;

–  якщо з Вами перебувають діти, знайдіть для них безпечне місце, намагайтеся закрити їх від випадкових куль, по можливості перебувайте поруч із ними;

–  при необхідності виконуйте вимоги терористів, не суперечте їм, не ризикуйте життям оточуючих і своїм власним, намагайтеся не допускати істерики й паніки;

–  у випадку коли необхідна медична допомога, говоріть спокійно й коротко, не нервуючи правопорушників, не вживайте ліків, поки не отримаєте дозволу.

ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ: ВАША МЕТА – ЗАЛИШИТИСЯ ЖИВИМИ

Якщо Вас захопили у заручники, пам’ятайте, що саме Ваша поведінка може вплинути на ставлення до Вас.

Зберігайте спокій і самоконтроль. З’ясуйте, що відбувається.

За наявності засобу зв’язку (мобільний, або інший телефон, доступ до мережі Internet) негайно зв’яжіться з правоохоронними органами (рідними) і повідомте своє місцезнаходження.

Якщо Вас замкнули в приміщенні, спробуйте привернути чиюсь увагу. Для цього розбийте шибку та покличте на допомогу, при наявності сірників підпаліть папір і піднесіть ближче до пожежного датчика.

Під час фізичного контакту з терористами не пручайтеся. Це може спричинити ще більшу жорстокість.

Будьте готові до “спартанських” умов життя:

–  неадекватній їжі та умовам проживання;

–  неадекватних санітарно-гігієнічних умов.

Будьте насторожі. Зосередьте Вашу увагу на звуках, рухах тощо.

Будьте уважні, намагайтесь запам’ятати прикмети правопорушників, їх риси, одяг, імена, клички, можливі шрами й татуювання, особливості мовлення й манери поведінки, тематику розмов тощо.

Обов’язково ведіть відлік часу, роблячи позначки за допомогою сірників, камінчиків чи рисок на стіні.

Займіться розумовими вправами. Не давайте ослабнути своїй свідомості. Розробіть програму можливих вправ (як розумових, так і фізичних). Постійно тренуйте пам’ять: згадуйте історичні дати, прізвища знайомих людей, номера телефонів тощо. Якщо маєте можливість займайтеся фізичними вправами.

При наявності проблем зі здоров’ям, переконаєтеся, що Ви маєте необхідні ліки, повідомте охоронців щодо проблем зі здоров’ям, при необхідності просіть про надання медичної допомоги.

Будьте готові пояснити наявність у Вас яких-небудь документів, номерів телефонів тощо.

Запитаєте в правопорушників, які вас утримують, чи можна читати, писати, користуватися засобами особистої гігієни тощо.

Якщо Вам дали можливість поговорити з родичами по телефону, тримайте себе в руках, не плачте, не кричіть, говоріть коротко й по суті. Спробуйте встановити контакт із терористами. Поясніть їм, що Ви теж людина. Покажіть їм фотографії членів Вашої родини. Не намагайтеся обдурити їх.

Якщо терористи на контакт не йдуть, розмовляйте мов би самі із собою, читайте напівголосно вірші або співайте.

Одержавши повідомлення про ваше захоплення у заручники, спецслужби вже почали діяти та здійснять все необхідне для вашого звільнення.

Під час проведення спецслужбами операції із вашого звільнення неухильно дотримуйтесь наступних вимог:

–  лежіть обличчям до підлоги, голову закрийте руками і не рухайтеся;

–  у жодному разі не біжіть назустріч співробітникам правоохоронних органів або від них, тому що вони можуть прийняти вас за злочинця;

–  якщо є можливість, тримайтеся подалі від дверей і вікон.

Ніколи не втрачайте надію на звільнення. Пам’ятайте, чим більше часу пройде, тим більше у Вас шансів на порятунок

 

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ З ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИМИ ПРЕДМЕТАМИ

Забороняється:

перекладати, перекочувати з одного місця на інше;

–  збирати і зберігати, нагрівати і ударяти;

–  намагатися розряджати і розбирати;

–  виготовляти різні предмети;

– використовувати заряди для розведення вогню і освітлення;

–  приносити в приміщення, закопувати в землю, кидати в колодязь чи річку.

Виявивши вибухонебезпечні предмети, вживайте заходів з означення, огородження і охороні їх на місці виявлення. Негайно повідомте про це територіальні органи ДСНС та МВС за телефоном «101» та «102».

Якщо стався вибух:

–  переконайтеся в тому, що ви не отримали значних травм;

–  заспокойтеся і уважно озирніться навколо, зверніть увагу чи не існує загрози подальших обвалів і вибухів, чи не потрібна комусь ваша допомога;

–  якщо є можливість – спокійно покиньте місце події;

–  якщо ви опинилися в завалі – періодично подавайте звукові сигнали; 

– пам’ятайте, що при низькій активності людина може протриматися без води п’ять діб;

– виконуйте всі розпорядження рятувальників.

При виявленні вибухових пристроїв

Для того, щоб вирізнити вибухові пристрої з-поміж усіх інших, варто запам’ятати їхні характерні ознаки:

– предмети є незнайомими або незвичними для цієї обстановки чи території;

– наявність звуків, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), миготіння індикаторної лампочки;

– наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним (батарейки, акумулятори тощо);

– наявність розтяжки дротів, або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань;

– предмет може бути підвішений на дереві або залишений на лавці.

Категорично забороняється:

– торкатися предмету і пересувати його;

– користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);

– заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;  

– торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

При виявленні вибухових пристроїв телефонуйте «101» та «102».

ПРАВИЛА ЕВАКУАЦІЇ НА ВИПАДОК ПОЖЕЖІ

 

Правила поведінки під час пожежі в школі

  1. При пожежі в закладі, якщо немає можливості впоратися з вогнем самотужки, необхідно організовано покинути приміщення.
  2. Слід заздалегідь вивчити план евакуації приміщення. Ви можете знайти його у коридорі закладу.
  3. Головний ворог евакуації з гарячого приміщення – паніка. Панічний рух часто закінчується людськими жертвами. Причому паніка може виникати навіть у тих випадках, коли реальної загрози розвитку пожежі немає. Тому від Вашої витримки, зібраності і холоднокровності може залежати життя Ваших товаришів.
  4. При можливості зателефонуйте за номером 101 і викличте пожежну службу. Але зробити це можна за однієї умови, якщо немає загрози для життя. Якщо вона є, рятуйте себе і всіх, хто цього потребує.
  5. Після евакуації з закладу– не біжіть до дому. Нехай керівник гуртка переконається, що всі на місці.
  6. Не можете залишити  приміщення через виходи, вибирайтеся через вікна. Але не забудьте, крил у Вас немає. Зате у пожежних є сходи, і вони обов’язково приїдуть і виручать Вас, якщо ви будете терплячими, спокійними і підготовленими до надзвичайної ситуації – пожежі.

Правила поведінки під час пожежі в будинку, квартирі

Загальні правила поведінки під час пожежі в будинку, квартирі

У вашому будинку, квартирі або на дачі почалася пожежа? Що робити і чого не можна робити?

  • Телефонуйте у пожежну охорону за номером 101 і повідомте про подію. По можливості, повідомте дорослих.
  • Намагайтеся загасити вогонь самотужки. Але пам’ятайте, якщо з вогнем не вдалося впоратися протягом декількох хвилин, то подальші спроби марні і смертельно небезпечні.

Чим можна гасити вогонь на ранній стадії:

  • тверді предмети краще гасити водою, піском, землею, щільною тканиною або вогнегасником.
  • горючі рідини можна засипати піском, землею, накрити щільною тканиною або використовувати вогнегасник.
  • електричні прилади і дроти спочатку знеструмити, а потім тушкуємо водою, щільною тканиною або вогнегасником. ОБЕРЕЖНО! Телевізор може вибухнути, тому знаходитися дуже близько від нього не варто.
  • якщо від плити на кухні загорілося кухонне начиння, штори або рушники, тушкуйте вогонь ганчірками, обернувши руки мокрим рушником; невелике загоряння на кухні можна ліквідувати за допомогою крупи, солі або прального порошку.
  • Засоби для гасіння різних речей змінюються. І тільки вогнегасник залишається у всіх випадках. Вогнегасник повинен бути в кожному домі. Їм можна загасити практично будь-яку пожежу, що починається.

Як використовувати вогнегасник: 

1.Зірвати пломбу.

2.Висмикнути чеку.

3.Направити розтруб на полум’я.

4.Натиснути на важіль.


Основне правило гасіння вогню полягає в наступному: накрийте палаючий предмет щільною тканиною або ковдрою і негайно виходьте з приміщення, щільно закривши за собою двері. Якщо пожежа набирає силу, треба рятувати найдорожче – себе, своїх братів і сестер, людей знаходяться в будинку.

Як вибратися з будинку під час пожежі:

Якщо ви прокинулися від запаху диму або шуму пожежі, не сідайте в ліжку!!! Ви вдихнете дим, а разом з ним і отруйні гази. Скачуйтеся прямо на підлогу. Там менше отруйних речовин і більше чистого повітря.

Не можна залишатися в палаючому приміщенні і ховатися в шафи або інші предмети меблів.

Захистіть очі і органи дихання і пробирайтеся поповзом по підлозі під хмарою диму до дверей.

Обережно доторкніться до неї тильною стороною долоні. Якщо двері гарячі, за ними пожежа. Не відкривайте двері.

Закупорте щілину під дверима будь-якою ганчіркою, при можливості мокрою, і повзіть до вікна.

Якщо вдасться, накрийте щільною вологою тканиною, візьміть ліхтарик.

Не входите туди, де велика концентрація диму або вогню.

Якщо на вас насувається вогненний вал, не зволікаючи падайте, закриваючи голову вологою тканиною. У цей момент не дихайте, щоб не отримати опік внутрішніх органів.

Постарайтеся якомога швидше покинути гаряче приміщення. Можна скористатися вікном, якщо це 1 поверх. Пам’ятайте, що кожен другий стрибок з 4 поверху і вище смертельний. Краще чекайте пожежних на балконі, а при його відсутності в дальній кімнаті від пожежі з вікном. Допомога прийде.

Намагайтеся привернути до себе увагу.

Готуйтеся подавати сигнали рятувальникам шматком яскравої тканини з балкона або ліхтариком з кімнати (якщо дим зовні).


Надання долікарської допомоги

 

Пам’ятайте про власну безпеку перш ніж надати допомогу потерпілому. Перевірте, чи вашому життю та здоров’ю нічого не загрожує, тільки тоді надавайте допомогу.

Загальні вимоги

Від того, наскільки швидко потерпілий отримає домедичну допомогу, залежать його життя. Якщо у вас є елементарні знання надання долікарської допомоги використати п’ять «золотих» хвилин для реанімації потерпілого. Не можна відмовлятися надавати домедичну допомогу потерпілому та вважати його мертвим лише тому, що немає ознак дихання та не вдається знайти пульс.

Особа, яка надає допомогу, має знати:

–  основні ознаки порушення життєво важливих функцій організму людини;

–  загальні принципи надання долікарської допомоги при різних видах травмування;

–  основні способи транспортування (перенесення) потерпілого.

Особа, яка надає допомогу, повинна вміти:

–  оцінювати стан потерпілого;

–  забезпечувати вільну прохідність верхніх дихальних шляхів потерпілого;

–  виконувати штучне дихання «з рота в рот», «з рота в ніс» і зовнішній (непрямий) масаж серця;

–  тимчасово зупиняти кровотечу шляхом накладання джгута, тугої пов’язки, пальцевого притискання судини;

–  накладати пов’язку при різних ушкодженнях (пораненні, опіку, обмороженні, вивиху);

–  накласти фіксуючу шину при переломі кісток, тяжкому вивиху;

–  термічному ураженні, гострому отруєнні.

Послідовність дій при наданні домедичної допомоги:

–  викликати швидку медичну допомогу

–  усунути вплив на організм загрозливих чинників (електричний струм, горючий матеріал, отруйна речовина тощо)

–  оцінити стан потерпілого, визначити характер і тяжкість травми;

–  у разі потреби звільнити дихальні шляхи

–  провести штучне дихання та непрямий масаж серця,

–  зупинити кровотечу

–  накласти пов’язку

–  підтримувати основні життєві функції потерпілого до прибуття медичного працівника.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень