План роботи Центру дитячої та юнацької творчості на 2023-2024 навчальний рік
Зміст
Інформація про заходи і основні показники Центру дитячої та ……….. 3
юнацької творчості за 2022-2023 навчальний рік
Навчальний план для гуртків початкового рівня Центру …………… 20
дитячої та юнацької творчості на 2023- 2024 н. р.
Навчальні програми гуртків ………………………………………………. 22
Структура навчального року та режим роботи закладу:……………….. 24
Навчальний план для гуртків початкового рівня Центру…………….. 25
дитячої та юнацької творчості на 2023-2024 н. р. за напрямами
позашкільної освіти
Інформація про охоплення дітей Центру дитячої та ……………………. 26
юнацької творчості гуртковою роботою у 2023-2024 н. р.
Розклад роботи гуртків Центру дитячої та юнацької ……………………. 27
творчості на 2023 – 2024 н. р.
Список керівників гуртків Центру дитячої та юнацької ………………… 32
творчості
Перспективний план атестації керівників гуртків Центру……………….. 35
дитячої та юнацької творчості
Перспективний план курсової перепідготовки педагогічних …………… 36
працівників ЦДЮТ
Школа молодого педагога Центру дитячої та юнацької …………………. 38
творчості 2023-2024 н. р.
Управління навчально-виховним процесом ………………………………. 42
План контролю освітнього процесу ………………………………………… 43
Робота з педагогічними кадрами …………………………………………….. 44
Організація роботи з кадровим резервом …………………………………… 48
План засідання інструктивно-методичних нарад при …………………….. 49
директорові Центру дитячої та юнацької творчості
Графік засідань педагогічної ради ЦДЮТ ………………………………….. 53
Науково- методична робота ………………………………………………….. 54
Методична робота ……………………………………………………………….. 56
Підвищення фахової майстерності, атестація ……………………………….. 59
педпрацівників ЦДЮТ
Соціальний супровід навчально-виховного процесу ……………………… 62
Навчально-виховна робота з обдарованими дітьми ……………………..... 64
Робота з обдарованими й талановитими дітьми та підлітками ………….. 65
Організація заходів щодо покращення умов та охорони праці ………….. 67
Фінансово-господарча діяльність, зміцнення ……………………………….. 69
матеріально-технічної бази навчального закладу
План роботи виховних заходів на І півріччя ………………………………… 73
План роботи виховних заходів на ІІ півріччя …………………………….. ... 77
Інформація про заходи і основні показники
Центру дитячої та юнацької творчості
За 2022-2023 навчальний рік
Центр дитячої та юнацької творчості – це позашкільний навчальний заклад , що є складовою системи освіти і який надає знання, формуючи вміння та навички за інтересами, забезпечує потреби особистості у творчій самореалізації та сприяє інтелектуальному, духовному і фізичному розвитку, готує до активної професійної та громадської діяльності, створює умови для соціального захисту та організації змістовного дозвілля відповідно до здібностей, обдарувань та стану здоров'я вихованців, учнів і слухачів, забезпечує змістовним дозвіллям різні соціальні групи дітей, а особливо тих дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Головним завданням діяльності нашого закладу є забезпечення процесу соціалізації та саморозвитку особистості з використанням технологій навчання та виховання, розвиток та реалізація творчих здібностей дитини, партнерська взаємодія педагога і вихованця у навчально-виховному процесі та різнобічній діяльності.
Головною метою закладу є створення умов для творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку дітей та учнівської молоді у вільний від навчання час, підготовка підлітків до життя в умовах переходу до ринкової економіки при впровадженні якісно нових форм організації позашкільної життєдіяльності підлітків, задоволення їх освітніх потреб шляхом залучення до науково- експериментальної, дослідницької, технічно- конструктивної, художньої, декоративно- прикладної,
Протягом 2022- 2023 навчального року в Центрі дитячої та юнацької творчості продовжувалася системна робота щодо реалізації Закону України „Про позашкільну освіту”. Навчально-виховний процес здійснювався згідно з державним законодавством, нормативними документами Міністерства освіти і науки України, Статуту Центру дитячої та юнацької творчості та планом роботи закладу на 2022- 2023 навчальний рік.
Діяльність гуртків Центру дитячої та юнацької творчості в 2022-2023 навчальному році була спрямована на отримання додаткових знань різнобічної освіти, виховання гуртківців та розвиток у них художніх, технічних, краєзнавчих, спортивних та організаторських здібностей, умінь і навичок.
Керівники гуртків протягом навчального року спрямовували свою діяльність не тільки на створення умов для інтелектуального, духовного та фізичного розвитку дітей та підлітків у вільний від навчання час, але й на формування позитивної мотивації щодо здорового способу життя, культури здоров’я, здійснення профілактичної роботи за негативними проявами, національно-патріотичним вихованням дітей та молоді.
Протягом року педагогами приділялась увага поліпшенню якості навчально – виховного процесу, впроваджувались інноваційні форми роботи, поєднуючи в своїй діяльності розвиток, навчання та виховання гуртківців.
Діяльність гуртків Центру дитячої та юнацької творчості здійснювалася у приміщенні по вул. Шевченка, 3 та вул. Літописній, 5, а також на базі Ліцею №1, Ліцею № 3, та Ліцею № 4 ,
У позашкільному закладі є достатня кількість навчальних кабінетів передбачених для занять гуртків та адміністративних кабінетів.
На кінець 2022-2023 навчального року в закладі працює 16 працівників з них:
- 12 педагогічних працівників (2 – сумісники)
- 4 з числа обслуговуючого персоналу.
Серед педагогічних працівників 10 мають стаж роботи понад 20 років, 1 працівників мають стаж від 10 до 20 років , 1 працівник має стаж до трьох років. Педагогічні працівники Центру дитячої та юнацької творчості мають значні досягнення : 2 керівника гуртка нагороджені нагрудним знаком « Відмінник освіти України», 2 працівників - почесною грамотою Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації , 5 – грамотами управління освіти та Подяками .
Аналіз показників стажу роботи педагогічних працівників позашкільного закладу показує , що основний склад педагогічного колективу – педагоги досвідчені, мають достатній життєвий і педагогічний досвід. Але, й ті молоді педагоги, які влилися в наш колектив мають достатньо високий кваліфікаційний рівень і приносять у роботу нові ідеї, беруть участь у фахових конкурсах, розвивають свої професійні здібності та уміння .
Планування роботи позашкільного закладу у 2022-2023 році було спрямоване на підвищення ефективності навчально- виховного процесу, збереження та розвиток мережі гуртків, зміцнення матеріально- технічної бази закладу.
Робочий навчальний план на 2022-2023 навчальний рік складений на підставі рекомендацій Міністерства освіти і науки України, Типових навчальних планів для організації навчально-виховного процесу в позашкільних навчальних закладах системи Міністерства освіти і науки України.
Навчальний план мав початковий рівень класифікації, визначений Положенням про позашкільний навчальний заклад та основними напрямками позашкільної освіти.
Діяльність гуртків початкового рівня була спрямована на загальний розвиток вихованців , виявлення здібностей та обдарувань, прищеплення інтересу до творчої діяльності.
Планування роботи позашкільного закладу було спрямоване на підвищення ефективності навчально- виховного процесу, відкриття нових гуртків, які користуються популярністю серед дітей..
Навчальні програми гуртків передбачали забезпечення загального розвитку дитини, оволодіння нею теоретичними і практичними основами творчої діяльності, створення умов для вибору творчої діяльності, адаптації вихованців, учнів до позашкільної освіти.
На 90% гуртки працювали за навчальними програмами , які були укладені і розроблені керівниками гуртків ЦДЮТ, затверджені Наказом управління освіти Хмільницької міської ради від 14.09. 2016 р. № 177 ; від 23.09.2014р. №149; від 11.09.2017р. №113; від 07.11.2017р. № 148; від 01.11.2018р. № 178 ; від 12.09.2019 р. та погоджені з науково-методичною радою міського управління освіти. За навчальними програмами ,які були укладені та розроблені керівниками гуртків ЦДЮТ, затверджені Наказом Центру дитячої та юнацької творчості від 31.08.2021р. № 27; від 31.08.2022 р. № 66 та погоджені з педагогічною радою ЦДЮТ.
- Художньо – естетичного напрямку:
- « Школа журналістики»- укладач Бараболя Ю. В.
- « Ляльковий театр»- укладач Луценко Н. В.
- « Юний ерудит» -укладач Неймет Т. Й.
- « Образотворче мистецтво» -укладач Паламарчук Л. В.
- -«Сучасний танець»- укладач Лукащук О.В.
- Технічного напрямку:
- « Автотрасового моделювання» -укладач Кравчук О. І.
- « Автомоделювання Кордові» -укладач Кравчук О. І.
- «Авіамоделювання» - рекомендовано МОН від 07.10.2019р.№1/118872
- « Творча майстерня відеографії» -укладач Семьонова К.В.
- Спортивного напрямку:
- « Настільний теніс» -укладач Купрінович М.В.
- « Настільний теніс» -укладач Вент О.П.
- Декоративно- ужитковий напрямок:
- «Моделювання іграшок- сувенірів» -укладач Лукащук Т.А.
- «Текстиль- дизайн» -укладач Лукащук Т.А.
- «Паперопластика» - укладач Паламарчук Л. В.
- Туристсько- краєзнавчий напрямок:
«Краєзнавство» -укладач Неймет Т.Й. Організація навчально-виховного процесу відбувалася диференційовано відповідно до інтересів, здібностей вихованців, учнів з урахуванням їх віку, психофізичних особливостей, стану здоров'я у різноманітних організаційних формах: заняття, майстер-класи, вікторини, конкурси, змагання, похід, екскурсія, практична робота на природі та в інших формах, передбачених Статутом позашкільного навчального закладу та індивідуальних можливостей, нахилів вихованців.
Одним із пріоритетних напрямків діяльності закладу в 2022-2023 навчальному році визначено створення комфортного виховного середовища в гуртках , де враховуються інтереси і запити всіх учасників навчально-виховного процесу та забезпечуються оптимальні умови навчання і виховання учнівської молоді.
Основними формами організації навчання і виховання були такі форми, які сприяли самостійній, дослідницькій, творчій діяльності гуртківців, підготовці їх до активної діяльності.
Важливим моментом роботи гуртків був організований набір дітей, відповідно до їх уподобань, інтересів та навичок. У закладі дотримано вимоги наповнюваності груп (згідно Статуту закладу).
Робота щодо залучення дітей та підлітків до занять в гуртках проводилася з використанням різних організаційних форм роботи: виставки, Дні відкритих дверей, майстер-класи , святкові зустрічі, конференції, флешмоби, акції, концерти, змагання, походи, екскурсії та інші форми роботи.
Протягом навчального року працювало 18 гуртків на яких було охоплено 495 вихованців , з них:
Художньо-естетичний напрямок |
Технічний напрямок |
Спортивний напрямок |
Декоративно-ужитковий напрямок |
Краєзнавчий |
К-кість гуртків |
||||||
К-кість груп |
К-кість дітей |
К-кість груп |
К-кість дітей |
К-кість груп |
К-кість дітей |
К-кість груп |
К-кість дітей |
К- Кість груп |
К- Кість дітей |
К- кість груп |
К- кість дітей |
9 + (2) вакан-сія (вокальний спів) |
135 + (30) Дітей вакансії
|
11
|
165
|
3 |
45
|
8 |
120 |
2 |
30 |
33 +(2) вакансія |
495 +(30) вакансія |
Варто відзначити, що при комплектуванні гуртків враховувались психофізіологічні, вікові особливості вихованців. Зокрема, у гуртках технічного, спортивного, художньо-естетичного, краєзнавчого напрямків навчаються діти соціально-незахищених категорій.
Проведено соціальну паспортизацію закладу. Адміністрацією ЦДЮТ проводилася системна робота щодо охоплення позашкільною роботою дітей пільгових категорій та дітей групи ризику, зокрема:
Діти з неповних сімей – 12
Діти з особливими потребами – 2
Діти з багатодітних сімей – 20
Діти, які знаходяться на піклуванні – 3
Діти, які потребують підвищеної уваги ТПО (тимчасово-переміщені особи) – 28
Керівники гуртків навчальні заняття проводили відповідно до розкладу занять, календарно-тематичних планів, які складалися на І та ІІ півріччя. Серед нетрадиційних форм проведення занять особливе місце займають інтегровані заняття та виховні заходи, які стимулювали творчу співпрацю вихованців та керівників.
Відповідно до Інструкції з ведення ділової документації до переліку обов’язкової документації належать журнали обліку планування та обліку роботи гуртка, плани виховної роботи. Журнали планування та обліку роботи гуртків велися належним чином. Заступником директора закладу систематично здійснювався контроль за веденням журналів, про що свідчать записи зауважень до ведення журналів на сторінці у журналі та видані відповідні накази про стан перевірки ведення документації керівників гуртків.
У закладі діє система методичної роботи. Педагогічний колектив продовжив роботу над науково-педагогічною проблемою «Виховання творчої особистості на основі розвитку національної свідомості».
Чільне місце у структурі управління приділялося засіданням педагогічної ради, на яких здійснювався аналіз найважливіших питань навчально-виховного процесу, передбачених річним планом роботи.
У 2022-2023 н. р. проведено 4 засідання педагогічної ради:
- «Ефективні форми та методи роботи під час змішаної форми навчання на гуртку «Школа журналістики»;
- «Використання сучасних інформаційних та інтернет-технологій, творче переосмислення навчальної діяльності для набуття необхідних компетенцій при дистанційній формі роботи, самонавчання,повної реалізації змішаного навчання»;
- « Забезпечення комфортних і безпечних умов навчання і виховання дітей у закладі в сучасному освітньому середовищі, вільному від будь-яких форм насильства та дискримінації.».
- «Як допомогти дитині знайти себе і розкрити свій творчий потенціал» – із досвіду роботи керівника гуртка «Пізнайко».
З метою цілеспрямованої роботи та для забезпечення колективного керівництва методичною роботою в закладі працювала методична рада.
Педагогічний колектив працював над методичною проблемою
« Впровадження інноваційних технологій та активних форм підвищення професійної майстерності педагогів закладу».
Протягом навчального року проведено 4 засідання методичної ради:
- «Портфоліо як технологія автентичного оцінювання професійної діяльності керівника гуртка»;
- « Самоосвітня діяльність як ефективна умова розвитку творчого потенціалу, професійної компетентності педагога»;
- «Організація педагогічної самоосвіти, науково-методичної та дослідницької роботи, вимоги до підготовки атестаційних матеріалів»;
- «Використання в освітньому процесі інформаційно-методичних матеріалів, підготовка та оприлюднення власної фахової інформації » .
Члени методичної ради брали участь у підготовці та проведенні педагогічних рад, семінарів-практикумів, інших методичних заходів.
На засіданнях методичної ради розглядалися матеріали з досвіду роботи керівників гуртків, проходили схвалення методичних розробок педагогів закладу , надавалися консультації керівникам гуртків щодо ведення гурткової документації.
Заступником директора з навчально-виховної роботи надавалася допомога керівникам гуртків, які навчалися на курсах підвищення кваліфікації, проводилось індивідуальне консультування педагогів, допомога у написані методичних розробок занять, написанні планів. Одним із напрямків методичної роботи закладу була організація занять з різними категоріями педагогічних працівників.
Протягом навчального року керівниками гуртків розроблені методичні розробки:
- « Анімація . Принципи анімації» ( керівник гуртка « Творча майстерня відеографії» Катерина Семьонова.
- « Створення відеорепортажу. Інтерв’ю. Зйомка. Монтаж» ( керівник гуртка « Школа журналістики» Юлія Бараболя.
- « Виготовлення моделі вантажного автомобіля» ( керівник гуртка «Автомоделювання» Олександр Кравчук).
- « Блок живлення для лабораторного використання» ( керівник гуртка «Авіамоделювання» Юрій Задорожнюк.
- « Казковий світ квітів. Ікебана в інтер’єрі: Квіткова філософія Сходу.» (керівник гуртка « Паперопластика» Лідія Паламарчук.
- 4 засідання методичної ради закладу ;
- 2 засідання Школи передового педагогічного досвіду;
Один із напрямків методичної роботи – узагальнення та презентація матеріалів з досвіду роботи педагогів.
- Створено ряд інформаційних блогів, груп у соціальних мережах для
висвітлення подій та заходів;
- створено електронну базу обдарованих дітей ;
- створено електронну папку « Навчальні програми ЦДЮТ»;
- створено електронну папку «Дистанційне навчання. Методичне
забезпечення»;
- створено електронну папку «Звіт про дистанційну роботу керівників
гуртків»;
- створено електронну папку про волонтерську роботу педагогів закладу із
дітьми внутрішнього переселення;
-створено папку «Методичні розробки педагогів ЦДЮТ».
Протягом року педагоги закладу підвищували свій кваліфікаційний рівень шляхом самоосвіти, брали участь у роботі обласних онлайн-семінарах:
- обласний семінар-практикум із циклу «Ключі до успіху» (дистанційний формат) для студій театрального мистецтва закладів загальної середньої та позашкільної освіти;
- Всеукраїнський семінар-практикум для голів обласних методичних об’єднань, керівників гуртків фотомистецтва
«Використання новітніх технологій під час проведення занять» ;
- обласний семінар керівників гуртків прочатково-технічного моделювання та оригамі на тему «Інноваційні підходи в роботі сучасного керівника гуртка» (онлайн-формат).
- обласний онлайн семінар керівників гуртків спортивно-технічного напрямку ( автомоделювання, авіамоделювання, ракетомоделювання).
Курсову перепідготовку пройшов 1 педагог – Семьонова К.В.
У 2022-2023 навчальному році атестувався керівник гуртка «Творча майстерня відеографії» Семьонова К В., якій було присвоєно 11 кваліфікаційний розряд . Педагогічні працівники постійно підвищують свій рівень професійної майстер-ності. Керівники гуртків беруть участь у роботі методичної ради закладу, обласного методичного об’єднання керівників гуртків відповідних профілів, дають відкриті заняття, проводять майстер- класи.
Творча співпраця колективу закладу дає вагомі результати. У результаті такої взаємодії двох гуртків «Школа журналістики»(керівник гуртка Юлія Бараболя) та «Творча майстерня відеографії (керівник гуртка Катерина Семьонова) народилися потужні кінопроєкти: «Учителю! Перед ім’ям твоїм схиляюсь я!», « Тепло сердець і рук дитячих – Вам ,Захисники і Захисниці України!», «Разом до Перемоги!», «Повертайтесь до нас з перемогою!», « З Новим 2023 роком, моя незламна Україно!».
У співпраці гуртків «Образотворче мистецтво» і «Моделювання іграшок –сувенірів» з’явилися прекрасні роботи оформлені петриківським розписом.
Адміністрація ЦДЮТ та керівники гуртків протягом навчального року працювали над проблемою творчого самовдосконалення дітей та юнацтва, орієнтацією їх на досягнення особистого успіху, задоволення потреб та запитів своїх вихованців. Вирішення даних проблем здійснювалося на основі участі вихованців закладу у конкурсах, виставках, концертах, творчих виступах міського, обласного, Всеукраїнського та міжнародних рівнів. Кращі роботи гуртківців експонуються в історичному музеї м. Хмільника, на стендах закладу, в соціальних мережах в онлайн-форматі . Це є однією із форм стимулювання дитячої творчості.
Одним з основних принципів роботи закладу є розкриття в процесі навчання дитячої обдарованості.
Зміст роботи з обдарованими дітьми включає низку завдань, а саме: виявлення обдарованості дітей та максимальне сприяння їхньому розвитку.
У навчальному закладі створені відповідні умови для розвитку творчої обдарованості учнів. Робота направлена на виконання програми «Обдаровані та творчі діти – майбутнє України». Програмою передбачено розвиток творчих здібностей школярів, формування інтелектуальної еліти в закладі, створення умов для стимуляції та самореалізації учнів. Питання роботи з обдарованими дітьми постійно аналізуємо на нарадах при директорові. Досягнення обдарованих дітей періодично висвітлюємо на сайті ЦДЮТ, та офіційному сайті м. Хмільника
Традиційними стали також презентації гуртків ЦДЮТ серед школярів міських шкіл та жителів міста, які проводилися не лише у вересні, а впродовж усього навчального року. Зважаючи на воєнний стан в країні та обмеження масових заходів, керівники гуртків широко застосовували інтернет- ресурси для презентацій та реклами своїх гуртків ,а також проведення майстер-класів. Регулярно проводилися віртуальні виставки дитячих робіт, демонструвалися відеозаняття, створювалися тематичні анімаційні відеоролики, відеофлешмоби, челенджі та цікаві творчі проєкти.
Заклад бере активну участь майже у всіх заходах, які проводяться на рівні міста – це і виставки, і майстер- класи, і літературно-музичні композиції до свят, акції присвячені пам’ятним та урочистим датам.
Вихованці гуртків ЦДЮТ поєднували навчання і творчу роботу в гуртках з участю в обласних та Всеукраїнських конкурсах, виставках, змаганнях, з виховними заходами та активним відпочинком . Номінація «Художньо-естетичний напрям позашкільної освіти», «Новорічна композиція» та «Український сувенір», «Майстри орігамі» та « Мистецтво орігамі», «Знай і люби свій рідний край», початкове технічне моделювання, « Наш пошук і творчість, тобі – Україно!» фотоконкурсах «Моя Україна!» та «В об’єктиві натураліста», у Всеукраїнському конкурсі «Нові в медіа» та обласному конкурсі медіа «Україна починається з тебе».
За підсумками усіх цих конкурсів, виставок та змагань вихованці Центру дитячої творчості здобули 37 призових місць, вибороли чотири призових командних місця. Вихованці гуртків « Школа журналістики»-керівник Юлія Бараболя, «Моделювання іграшок-сувенірів»- керівник Тетяна Лукащук, «Паперопластика» -керівник Лідія Паламарчук стали призерами Всеукраїнського етапу у конкурсах «Нові в медіа» та «Знай і люби свій край».
Педагоги та вихованці закладу брали активну участь у заходах протягом навчального 2022-2023 навчального року:
Відеорепортаж « Учителю, перед ім’ям твоїм схиляюсь я!»;
Відеорепортаж «Тепло сердець і рук дитячих»;
Відеорепортаж «Разом до Перемоги!»
Відеорепортаж «Повертайся до нас з Перемогою!»;
Відепроєкт « З Новим роком, моя незламна Україно!»;
Літературно-музична композиція «Свічки запалені Майданом»;
Участь в онлайн-конкурсі «Кобзар і Україна»;
Відеопроєкт « Мурашник- джерело добрих справ»;
Відеофлешмоб «Я люблю тебе, місто Хмільник!»;
Акція « Посади дерево Перемоги»;
Концертна програма для воїнів;
Акція «Великодня майстерня»;
Акція « Пам'ять маками квітує»;
Відкриті міські змагання з автомодельного спорту» Новорічні перегони»;
Обласні змагання з трасового автомоделювання;
Обласна виставка технічної творчості « Наш пошук і творчість – тобі, Україно!»;
Майстер-клас « Виготовлення моделі вітрячка»;
Фестиваль сучасного танцю «BLACK DANCE GAME»;
Всеукраїнський фестиваль -конкурс « Vinnytsia Dance Generation Fest»;
Відкритий технічний чемпіонат з авіамодельного та автомодельного спорту присвячений до Дня Збройних сил України;
Обласний конкурс « Тиждень науки і техніки для юних винахідників, раціоналізаторів, техніків та науковців»;
Обласний тур Міжнародного екологічного конкурсу «Душа села»;
Майстер-клас до Дня міста «Квіти сонця і миру, тобі , наш Хмільник!»;
Майстер-клас « Тепло рук дитячих – воїнам -захисникам» - пошиття шкарпеток для воїнів, що перебувають у шпиталі;
Майстер-клас « Новорічна композиція»;
Виставка-продаж дитячих робіт на допомогу ЗСУ;
Майстер-клас « Вишивала мама долю» - до Дня вишиванки;
Мистецький форум «Юні таланти – 2023»;
Персональна виставка вихованки гуртка « Моделювання іграшок-сувенірів « Оксани Доброгівської;
Обласна виставка «Знай і люби свій край!»;
Обласна виставка «Творча майстерня»;
Міський турнір з настільного тенісу до Дня туризму та спорту;
Спартакіада з настільного тенісу;
Чемпіонат України з настільного тенісу «Дитяча Ліга»;
Чемпіонат області серед юнаків та дівчат;
Обласний конкурс «Український сувенір»:
Обласний конкурс «Новорічна композиція»
Майстер-клас «Фантастичний равлик» з використанням вторинного матеріалу до Дня сталої енергії;
Майстер-клас для вчителів міських ліцеїв « Великодній кошик»;
Семінар ПТМ та оригамі;
Обласний конкурс « Майстри оригамі»;
Семінар-практикум з художнього слова « Ключі до успіху» для керівників Театральний гуртка ;
Семінар-практикум керівників гуртків фотомистецтва «Використання новітніх технологій під час проведення занять»;
Онлайн-семінар керівників гуртків спортивно- технічного напрямку ( Автомоделювання, Авіамоделювання, Судномоделювання, Ракетомоделювання).
Позашкільний навчальний заклад є центром організації змістовного дозвілля дітей та юнацтва, проведення масових заходів. Згідно плану педагогами закладу проведено більше 120 масових заходів (включно із онлайн-заходами ) для учнів шкіл міста та гуртківців, в яких взяли участь понад 2000 дітей та підлітків.
У ЦДЮТ проводилися заходи, під час проведення яких діти проявляли свої інтереси, здібності, творчість. Організовувалися персональні виставки робіт талановитих обдарованих вихованців, на які запрошувалися учнівська молодь та педагоги міських Ліцеїв. Педагоги та вихованці Центру дитячої та юнацької творчості активно працювали над проєктом «Від благодійності – до волонтерства» та проводили аукціони-продажі дитячих робіт для збору коштів на потреби ЗСУ, шили теплі для воїнів , які проходили реабілітацію у воєнному госпіталі, передавали через волонтерів солодощі для Захисників, проводили майстер-класи для воїнів, які лікувалися після поранення. Заклад брав активну участь у патріотичних заходах, які проводилися у місті, вихованці гуртка «Школа журналістики» підготували літературно-музичні композиції до Дня Захисників України», Дня пам’яті героїв Небесної Сотні, до Дня Соборності і Свободи України» . В рамках проєкту на гуртках «Паперопластика» та « Моделювання іграшок-сувенірів» проводилися патріотичні майстер-класи для дітей та батьків внутрішньо переміщених осіб та для педагогів Ліцеїв міста.
Вихованці закладу та педагоги досягли значних результатів у майстерності та виконанні творчих робіт та здобули найвищі нагороди на конкурсах і виставках.
Переможці обласних та Всеукраїнських конкурсів, виставок, змагань та турнірів нагороджені Подяками від міського голови та грошовими преміями.
Виховання дітей – щоденний нерозривний процес.
Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку дітей.
За рік проведено 2 засідання загальних батьківських зборів.
Окрім цього, керівниками гуртків використовуються різні форми роботи з батьками – бесіди, родинні свята, відкриті заняття, індивідуальні зустрічі. Найбільш налагоджена робота з батьками в гуртках:
- «Пізнайко»
- « Пеперопластика»
- «Настільний теніс».
У закладі виготовлено мобільні стенди для виставки дитячих робіт, оформлено настінні стенди : «Методичний вісник», « Наші досягнення».
Медичне обслуговування працівників закладу організовано відповідно до нормативно-правової бази. Порушень у проходженні медогляду в цьому році виявлено не було.
Для надання першої допомоги у кабінетах є аптечки для надання першої допомоги.
У закладі складений соціальний паспорт, в якому зібрані дані про вихованців закладу .
Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педагогічного колективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», Кодексу цивільного захисту України та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу закладу з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації закладу.
На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно проводяться цільові інструктажі з вихованцями перед екскурсіями, походами. Також постійно, під час очного та дистанційного навчання, проводилися інструктажі з дотримання вимог воєнного стану в Україні. Всі види інструктажів оформляються в журналах гурткової роботи на відведеній сторінці. У закладі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Питання охорони праці та попередження травматизму обговорювалися на нарадах при директорові.
Протягом 2022-2023 н. р. нещасних випадків з вихованцями закладу не зафіксовано.
Управління закладу здійснюється згідно річного плану роботи закладу.
Організації виконання річного плану роботи служить особисте помісячне планування роботи директора та заступника директора з навчально-виховної роботи.
У навчальному закладі є усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність позашкільного закладу.
Впорядковано номенклатуру закладу, розроблені посадові інструкції усіх працівників закладу. Внутрішній контроль за роботою гуртків в закладі здійснюють директор та заступник директора з навчально-виховної роботи, які ведуть Журнали аналізу відвіданих заходів.
Здійснюється щоденний контроль за відвідуванням гуртківцями закладу, ведеться відповідний журнал.
Аналіз результатів внутрішньо- позашкільного контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради , відповідних наказах по навчальному закладу.
Діяльність закладу постійно висвітлюється в засобах масової інформації, на сайтах міста та закладу.
На сьогоднішній день Центр дитячої та юнацької творчості - багатопрофільний позашкільний заклад, педагогічний колектив якого працює над вирішенням одного з найважливіших завдань – виховання людей творчих, працелюбних, з високими моральними якостями, художнім та естетичним смаком, здорових і милосердних.
Співпраця із друкованими ЗМІ дала можливість детально донести педагогічній громадськості події, факти навчально-виховної роботи в ЦДЮТ, з необхідним ступенем детальності прокоментувати роботу носіїв передового педагогічного досвіду, провести аналітичний розгляд новин та інформації, подати матеріал для громадськості у наочному вигляді.
Основні події закладу висвітлювалися на офіційному веб-сайті нашого міста та сайті Центру дитячої та юнацької творчості.
Основні завдання на 2023 -2024 навчальний рік
Педагогічний колектив Центру дитячої та юнацької творчості позашкільного у 2023-2024 навчальному році працюватиме над такими питаннями :
-формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладі, через самооцінювання освітніх та управлінських процесів;
- проводення моніторингу стану методичної , навчально-виховної роботи у закладі, аналіз та прогнозування її результатів;
- створення умов для використання на заняттях інноваційних технологій
проведення гурткових занять;
-продовження роботи над модернізацією змісту освіти;
- спрямування роботи на розширення інформаційно- освітнього простору закладу:
- створення сайтів, електронних посібників, відео майстер- класів, методичного відео кейсу «LikeЗаняття»;
-збереження контингенту дітей охоплених позашкільною освітою та залучення до навчального процесу дітей із сімей ВПО;
- забезпечення якості надання освітніх послуг шляхом упровадження
сучасних організаційно-педагогічних технологій;
- упровадження в навчально-виховний процес новітніх методик
науково-дослідницької та дослідно-експериментальної роботи з
обдарованою молоддю;
- забезпечення доступності освітніх послуг для дітей соціально
вразливих категорій і дітей з особливими потребами;
-продовження роботи над проведенням самооцінювання якості освіти у закладі за напрямом система педагогічної діяльності педагогічних працівників.
Навчальний план
для гуртків початкового рівня
Центру дитячої та юнацької творчості
На 2023 - 2024 н. р.
І. Загальні засади
Центр дитячої та юнацької творчості здійснює свою діяльність на підставі Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», керується актами Президента України , Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства освіти і науки України, рішеннями виконавчого комітету Хмільницької міської ради, органів місцевого самоврядування, Положенням про позашкільний навчальний заклад , власним Статутом та забезпечує учнів знаннями, уміннями, навичками у час, вільний від навчання у загальноосвітніх та інших навчальних закладах.
Враховуючи потреби учнів, побажання батьків, фахову підготовку педагогічних працівників та матеріальну базу заклад працює за такими напрямками: художньо-естетичний, краєзнавчий , науково- технічний , декоративно-ужитковий, спортивний.
Робочий навчальний план закладу на 2023-2024 навчальний рік складено на підставі рекомендацій Міністерства освіти і науки України з питань організації освітнього процесу в закладах позашкільної освіти у 2020-2021 н. р. з урахуванням нормативних актів Кабінетів Міністрів України, організаційно-методичних рекомендацій щодо навчання за допомогою дистанційних технологій в позашкільній освіті (лист МОН від 19.05.2020 р. №6/643-2020), Типових навчальних планів для організації навчально-виховного процесу у позашкільних навчальних закладах системи Міністерства освіти і науки України.
Робочий навчальний план закладу розроблено з урахуванням структури навчального року, тижневого навантаження педагогічних працівників, мережі гуртків та кількості груп у них, років навчання.
Навчальний план Центру дитячої та юнацької творчості має початковий рівень класифікації, визначений Положенням про позашкільний навчальний заклад та основних напрямків позашкільної освіти.
До початкового рівня належать гуртки, групи , діяльність яких спрямована на загальний розвиток вихованців, учнів і слухачів, виявлення здібностей та обдаровань, прищеплення інтересу до творчої діяльності.
Навчальні програми гуртків цього рівня передбачають забезпечення загального розвитку дитини, оволодіння нею теоретичними і практичними основами творчої діяльності, створення умов для вибору творчої діяльності, адаптації вихованців, учнів, слухачів до позашкільної життєдіяльності.
Навчальні програми спрямовані на загальний розвиток особистості, теоретичне та практичне оволодіння певними основами творчої діяльності.
Навчальний план початкового рівня охоплює вихованців віком від 5 до 17 років. Варіативність у визначенні вікового складу вихованців та терміну їх
навчання у гуртках дозволяє реалізувати через навчальні програми основні функції Центру дитячої та юнацької творчості:
- навчально-розвивальну;
- адаптаційну;
- дозвіллєву,
- розважальну.
Навчальні програми гуртків Центру дитячої та юнацької творчості ґрунтуються на освітніх стандартах основних навчальних дисциплін, забезпечують науковість змісту, освітню і виховну цінність, систематичність і послідовність навчання, доступність та індивідуальний підхід, доцільність вибору сучасних і традиційних технологій навчання і виховання.
Враховуючи вікові особливості, різні рівні розвитку вихованців, рік навчання кожна ланка пізнавального процесу розвитку особистості у Центрі дитячої та юнацької творчості вважається найважливішою: від спостереження дитиною оточуючого світу, формування уявлень, творчої фантазії до рівня науково-дослідницької діяльності, вміння презентувати себе, як носія якісних знань та умінь.
Відповідно до Положення про позашкільний навчальний заклад навчально-виховний процес у Центрі дитячої та юнацької творчості здійснюється за Типовими навчальними програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки України та навчальними програмами, укладеними керівниками гуртків та затвердженими Управлінням освіти молоді та спорту Хмільницької міської ради та Центром дитячої та юнацької творчості.
Навчальні програми гуртків
№ |
Напрям діяльності |
Навчальна програма гуртка |
укладач |
Дата затвердження |
|
|
|||
1 |
Художньо-естетичний |
|
|
|
1.1 |
|
Ляльковий театр «Рукавичка» |
Луценко Наталія Вікторівна |
Наказ Управління освіти від 12.09.2019 р.№113 |
1.2 |
|
Пізнайко |
Лиса Марина Василівна |
Наказ Центру дитячої та юнацької творчості від 31.08.2023 р. № 27 |
1.3 |
|
Танцювальний |
Лукащук Олександр Васильович |
Наказ Центру дитячої та юнацької творчості від 31.08. 2021 р. № 27 |
1.4 |
|
Школа журналістики |
Бараболя Юлія Віталіівна |
Наказ Центру дитячої та юнацької творчості від 31.08. 2021 р. № 27 |
1.5 |
|
Юний ерудит |
Неймет Таісія Йосипівна |
Наказ Центру дитячої та юнацької творчості від 31.08. 2021 р. № 27 |
1.6 |
|
Вокальний спів |
Рудь Руслана Русланівна |
Наказ Центру дитячої та юнацької творчості від 31.08.2023 р. № 27 |
2 |
Краєзнавчий |
|
|
|
2.1 |
|
Краєзнавчий |
Неймет Таісія Йосипівна |
Наказ управління освіти від 12.09.2019 р. №113 |
3 |
Технічний |
|
|
|
3.1 |
|
Автомоделювання кордові |
Кравчук Олександр Іванович |
Наказ Центру дитячої та юнацької творчості від 31 серпня 2021 р. № 27 |
3.2 |
|
Автомоделювання трасові |
Кравчук Олександр Іванович |
Наказ Центру дитячої та юнацької творчості від 31.08. 2021 р. № 27 |
3.3 |
|
Творча майстерня відеографії |
Загородній Андрій Миколайович
|
Наказ Центру дитячої та юнацької творчості від 31.08.2023р. № 27 |
3.4 |
|
Авіамоделювання |
Задорожнюк Юрій Григорович |
Рекомендована Міністерством освіти і науки України ( лист Мон України від 07.10.2019 № 1/11-8872) |
3.5 |
|
Ракетомоделювання |
Задорожнюк Юрій Григорович |
Рекомендована Міністерством освіти і науки України ( лист Мон України від 07.10.2019 № 1/11-8872) |
3.6 |
|
Повітряні змії |
Задорожнюк Юрій Григорович |
Рекомендована Міністерством освіти і науки України ( лист Мон України від 07.10.2019 № 1/11-8872) |
4 |
Декоративно-ужитковий |
|
|
|
4.1 |
|
Паперопластика «Айріс» |
Паламарчук Лідія Володимирівна |
Наказ Центру дитячої та юнацької творчості від 31.08. 2022р. № 27 |
4.2 |
|
Образотворче мистецтво |
Паламарчук Лідія Володимирівна |
Наказ Центру дитячої та юнацької творчості від 31.08. 2021 р. № 27 |
4.3 |
|
Текстиль-дизайн |
Лукащук Тетяна Анатоліівна |
Наказ Центру дитячої та юнацької творчості від 31.08.2022р. №27 |
4.4 |
|
Моделювання іграшок сувенірів |
Лукащук Тетяна Анатоліівна |
Наказ Центру дитячої та юнацької творчості від 31.08.2022р. №27 |
5 |
Спортивний |
|
|
|
5.1 |
|
Настільний теніс
|
Купрінович Микола Володимирович
|
Наказ управління освіти від 12.09.2019 р.№113
|
Програми розраховані на 2 роки навчання.
Наповнюваність навчальних груп визначається Положенням про
позашкільний навчальний заклад та Статутом закладу і становить 15 вихованців.
Під час занять гуртків використовується групова форма роботи.
Всього у Центрі дитячої та юнацької творчості працює 18 гуртків + 1 гурток вакансія
4( англійська мова), (34 групи) + 1 група вакансія ( англійська мова) в яких навчається 510 дітей + (вакансія – 15 дітей).
Структура навчального року та режим роботи закладу:
Навчальний рік у закладі починається 1 вересня і закінчується 31 травня.
З 1 по15 вересня здійснюється комплектування груп гуртків для першого року навчання та доукомплектування груп другого року навчання. Цей період вважається робочим часом керівника гуртка.
Навчальні заняття організовуються за семестровою системою:
І семестр – з 1вересня до 31 грудня.
ІІ семестр – з 1 січня до 31 травня.
У канікулярні , вихідні та святкові дні заклад може працює за окремим планом, затвердженим керівником цього закладу.
Навчальні заняття у Центрі дитячої та юнацької творчості тривають з 13год.45 хв. до 19 год.15 хв., у суботу з 09 год.00 хв. до 16 год.25хв.
Тривалість одного заняття у Закладі визначається навчальним планом і програмою з урахуванням психофізіологічного розвитку, допустимого навантаження для різних вікових категорій і становить для вихованців:
- віком від 5 до 6 років – 30 хвилин;
- віком від 6 до 7 років – 35 хвилин;
- середнього та старшого віку – 45 хвилин.
Заклад працює у шестиденному режимі відповідно до режиму роботи Закладу з урахуванням нормативних актів Кабінету Міністрів України та Правил внутрішнього трудового розпорядку, в умовах адаптованого карантину.
Навчальний план
для гуртків початкового рівня
Центру дитячої та юнацької творчості
на 2023-2024 н. р.
за напрямами позашкільної освіти
№ |
Напрям діяльності |
Гурток |
Кількість год. |
Кіл-сть груп |
Кіл-сть дітей |
|
|
|
|||
1 |
Художньо-естетичний |
|
|
|
|
1.1 |
|
Ляльковий театр «Рукавичка» |
6 |
1 |
15 |
1.2 |
|
Пізнайко |
16 |
4 |
60 |
1.3 |
|
Танцювальний |
8 |
2 |
30 |
1.4 |
|
Школа журналістики |
6 |
1 |
15 |
1.6 |
|
Юний ерудит |
6 |
1 |
15 |
1.7 |
|
Вокальний |
8 |
2 |
30 |
1.8 |
|
Англійська (вакансія) |
6 |
1 |
15 |
2 |
Краєзнавчий |
|
|
|
|
2.1 |
|
Краєзнавчий |
12 |
2 |
30 |
3 |
Технічний |
|
|
|
|
3.1 |
|
Автомоделювання кордові |
12 |
2 |
30 |
3.2 |
|
Автомоделювання трасові |
6 |
1 |
15 |
3.3 |
|
Творча майстерня відеографії |
18 |
4 |
60 |
3.5
|
|
Авіамоделювання |
10
|
2
|
30
|
3.6
|
|
Ракетомоделювання
|
4 |
1 |
15 |
3.7 |
|
Повітряні змії |
4 |
1 |
15 |
4 |
Декоративно-ужитковий |
|
|
|
|
4.2 |
|
Моделювання іграшок-сувенірів |
10 |
2 |
30 |
4.3 |
|
Паперопластика «Айріс» |
4 |
1 |
15 |
4.4 |
|
Образотворче мистецтво |
14 |
3 |
45 |
4.5 |
|
Текстиль-дизайн |
8 |
2 |
30 |
5 |
Спортивний |
|
|
|
|
5.1 |
|
Настільний теніс |
12 |
2 |
30
|
|
Всього |
|
164 + 6 вакансія |
34 + 1 вакансія |
510 + 15 вакансія 525 |
Інформація про охоплення дітей
Центру дитячої та юнацької творчості гуртковою роботою
у 2023-2024 н. р.
Художньо-естетичний напрямок |
Декоративно-ужитковий напрямок |
Краєзнавчий напрямок |
Технічний напрямок |
Спортивний напрямок |
|||||
К-кість груп |
К-кість дітей |
К-кість груп |
К-кість дітей |
К-кість груп |
К-кість дітей |
К-кість груп |
К-кість дітей |
К-кість груп |
К-кість дітей |
11 + 1 групи вакансії = 12
|
165 + 15 дітей вакансія =180
|
8 |
120 |
2 |
30 |
11 |
165 |
2
|
30
|
Всього
|
||
К-кість гуртків |
К-кість груп |
К-кість дітей |
18 (+ 1 гурток вакансія) |
34 ( + 1 групи вакансія)
|
510 (+ 15 дітей вакансія) |
Розклад роботи гуртків
Центру дитячої та юнацької творчості
на 2023 – 2024 н. р.
№ |
Назва гуртка |
Керівник гуртка |
Кіль-кість груп |
Кіль-кість учнів |
Вікова група |
Програма |
Місце проведення |
Час проведення |
|
Художній |
|
|
|
|
|
|
|
1. |
Школа журналістики |
Бараболя Юлія Віталіївна |
1 |
15 |
10-15 |
Укладач Бараболя Ю.В. |
ЦДЮТ |
Середа 14.30-15-15 15.20-16.05 16.10-16.55 П’ятниця 14.30-15-15 15.20-16.05 16.10-16.55 |
2. |
Ляльковий театр «Рукавичка» |
Луценко Наталія Вікторівна |
1 |
15 |
10-15 |
Укладач Луценко Н.В. |
ЦДЮТ |
Понеділок 14.15-15.00 15.05-15.50 15.55-16.40 Четвер 14.15-15.00 15.05-15.50 15.55-16.40 |
3. |
Пізнайко |
Лиса Марина Василівна |
4 |
60 |
5-6 |
Укладач Лиса М.В. |
Філіал ЦДЮТ |
Понеділок 1.16.00-16.30 16.35-17.05 2.17.15-17.45 17.50-18.20 Вівторок 3.16.00 -16.30 16.35-17.05 4. 17.15-17.45 17.50-18.20 Середа 1.16.00-16.30 16.35-17.05 2. 17.15-17.45 17.50-18.20 Четвер 3.16.00-16.30 16.35-17.05 4. 17.15-17.45 17.50-18.20
|
4. |
Танцювальний |
Лукащук Олександр Васильович |
2 |
30 |
10-15 |
Укладач Лукащук О.І. |
ЦДЮТ |
Середа 1.15.00-15.45 15.50-16.35 2.16.45-17.30 17.35-18.20 Субота 1.11.00-11.45 11.50-12.35 2.12.45-13.30 13.35-14.20 |
5. |
Юний ерудит |
Неймет Таїсія Йосипівна |
1 |
15 |
15-17 |
Укладач Неймет Т. Й. |
Ліцей №4 |
Вівторок 15.00 – 15.45 15.50 -16.35 16.40 -17.25 Четвер 14.00 -14.45 14.50 -15.35 15.40 -16.25 |
|
Технічний |
|
|
|
|
|
|
|
6. |
|
|
|
|
|
|
|
|
7. |
Автомоделювання трасові |
Кравчук Олександр Іванович |
2 |
30 |
7-15 |
Укладач Кравчук О.І. |
Філіал ЦДЮТ |
Понеділок 1.14.30-15.15 15.20-16.05 2. 16.15-17.00 17.05-17.50 Вівторок 1.14.30-15.15 15.20-16.05 2. 16.15-17.00 17.05-17.50 Четвер 1.14.30-15.15 15.20-16.05 2. 16.15-17.00 17.05-17.50
|
8. |
Автомоделювання кордові |
Кравчук Олександр Іванович |
1 |
15 |
7-15 |
Укладач Кравчук О.І. |
Філіал ЦДЮТ |
Середа 3.14.30-15-15 15.20-16.05 16.10-16.55 Пятниця 3. 14.30-15.15 15.20-16.05 16.10-16.55 |
9. |
Творча майстерня відеографії |
Загородній Андрій Миколайович |
4 |
60 |
10--17 |
Укладач
|
ЦДЮТ |
Понеділок 1.14.30-15.15 15.20-16.05 3. 16.15-17.00 17.05-17-50 Вівторок 2. 14.30-15.15 15.20-16.05 4. 16.15-17.00 17.05-17-50 Середа 1. 14.30-15.15 15.20-16.05 3.16.15-17.00 17.05-17-50 Четвер 2. 14.30-15.15 15.20-16.05 4. 16.15-17.00 17.05-17-50
П’ятниця 4.14.30-15.15 15.20-16.05
|
10. |
Авіамоделюван-ня
|
Задорожнюк Юрій Григорович |
2
|
30
|
10-17 |
РекомендованаМіністерством освіти і науки України |
Філіал ЦДЮТ |
Понеділок
1.14.30-15.15 15.20- 16.05 Вівторок 2.16.15-17.00 17.05-17.50 Середа 1.14.30-15.15 15.20-16.05 Четвер 2.16.05-17.00 17.05-17.50 П’ятниця 2.14.30-15.15 15.20-16.05
|
11. |
Ракетомоделю-вання |
Задорожнюк Юрій Григорович |
1 |
15 |
10-17 |
РекомендованаМіністерством освіти і науки України |
Філіал ЦДЮТ |
Понеділок 3.16.15-17.00 17.05-17.50 Середа 3.16.15-17.00 17.05-17.50
|
12. |
Повітряні змії |
Задорожнюк Юрій Григорович |
1 |
15 |
10-17 |
РекомендованаМіністерством освіти і науки України |
Філіал ЦДЮТ |
Вівторок 4.14.30-15.15 15.20-16.05 Четвер 4.14.30-15.15 15.20-16.05
|
|
Спортивний |
|
|
|
|
|
|
|
11. |
Настільний теніс |
Купрінович Микола Володимирович |
2 |
30 |
10-17 |
Укладач Купрінович М.В. |
Ліцей №3 |
Вівторок 1.15.15-16.00 16.05-16.50 2.17.00-17.45 17.50-18.35 Четвер 1.15.15-16.00 16.05-16.50 2.17.00-17.45 17.50-18.35 Субота 1. 9.00- 9.45 9.50-10.35 2.10.55-11.40 11.45-12.30 |
|
Туристсько -краєзнавчий |
|
|
|
|
|
|
|
13. |
Краєзнавчий |
Неймет Таїсія Йосипівна |
2 |
30 |
10-15 |
Укладач Неймет Т.Й. |
Філіал ЦДЮТ |
Понеділок 1.13.20-14.05 14.10-14.55 2.15.05-15.50 15.55-16.40 16.45-17.30 Вівторок 1.13.20-14.05 14.10-14.55 П’ятниця 1.13.20-14.05 14.10-14.55 2. 15.05-15.50 15.55-16.40 16.45-17.30 |
|
Декоративно- ужитковий |
|
|
|
|
|
|
|
15. |
Образотворче мистецтво |
Паламарчук Лідія Володимирівна |
3 |
45 |
10-16 |
Укладач Паламарчук Л.В. |
ЦДЮТ |
Понеділок 2.15.40-16.25 16.30-17.15 17.20-18.05 Вівторок 3.14.30-15.15 15.20-16.05 4.16.10-16.55 17.00-17.45 Середа 2.15.40-16.25 16.30-17-15 17.20-18.05 Четвер 3.14.30-15.15 15.20-16.05 4.16.10-16.55 17.00-17.45
|
16. |
Паперопластика |
Паламарчук Лідія Володимирівна |
1 |
15 |
7-15 |
Укладач Паламарчук Л.В. |
ЦДЮТ |
Понеділок 1.14.00-14.45 14.50-15.35 Середа 1.14.00-14.45 14.50-15.35
|
17. |
Тестиль-дизайн |
Лукащук Тетяна Анатоліївна |
2 |
30 |
7- 15 |
Укладач Лукащук Т.А. |
ЦДЮТ |
Понеділок 3.14.30-15.15 15.20-16.05 4.16.10-16.55 17.00-17.45 Четвер 3.14.30-15.15 15.20-16.05 4.16.10-16.55 17.00-17.45
|
18. |
Моделювання іграшок- сувенірів |
Лукащук Тетяна Анатоліївна |
2 |
30 |
7-15 |
Укладач Лукащук Т.А. |
ЦДЮТ |
Вівторок 1.14.00-14-45 14.50-15.35 2.15.40-16.25 16.30-17.15 17.20-18.05 П’ятниця 1.14.00-14-45 14.50-15.35 2.15.40-16.25 16.30-17.15 17.20-18.05
|
Список керівників гуртків
Центру дитячої та юнацької творчості
м Хмільник, вул.. Шевченка, 3. тел.. 2-26-11
на 2023-2024 навчальний рік
№ № |
Прізвище, ім`я, по батькові |
Рік народ- ження
|
Який гурток веде |
Назва навчального закладу, який закінчив |
Основний працівник чи сумісник |
Навантаження (год.) |
Стаж роботи (повних років) |
Коли проходив курси ідв. кваліфікації |
Нагороди |
Коли проходив атеататестацію |
|
||||||
1 |
Луценко Наталія Вікторівна |
1970 |
Директор Ляльковий театр |
Львівський державний університет філолог |
Основний |
6 год. |
23 |
2019 2021 |
Почесна грамота Вінницької обласної державної адміністрації та обласної Ради 2021р.
|
2021 2022 |
|
||||||
2 |
Бараболя Юлія Віталіївна |
1965 |
Заступ-ник директора з навчально-виховної роботи Школа журналістики |
Вінницький педагогічний університет Вчитель укр..мови та зарубіжної літератури |
Основний |
6 год. |
22,10 |
2018 2020 |
Грамота Управління освіти Хмільницької міської ради;
Почесна грамота Вінницької обласної державної адміністрації та обласної Ради (2020 р).;
Диплом Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації за зайняте І місце у першому етапі всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для закладів позашкільної освіти (2020 р.). Подяка народного депутата України за вагомий особистий внесок у справу виховання підростаючого покоління (2021р.). Подяка Хмільницького міського голови за особистий внесок у розвиток інформаційного простору та з нагоди Дня журналіста України (червень, 2022 р.) |
2019 2020 |
|
||||||
3 |
Кравчук Олександр Іванович |
1963 |
Автомо делювання |
Вінницький педагогічний інститут Вчитель ЗПД та праці
|
Основ- ний |
18год. |
34 |
2019 |
Почесна грамота Вінницької обласної державної адміністрації та обласної ради за багаторічну сумлінну працю на освітянській ниві, вагомий особистий внесок у справу виховання підростаючого покоління(2022р.). |
2019 |
|
||||||
4 |
Лукащук Тетяна Анатоліївна |
1963 |
Моделю-вання іграшок-сувенірів
Текстиль- дизайн |
Київський державний інститут культури ім.. О.Є.Корнійчука Культурно-освітній працівник, організатор-методист клубної роботи |
Основний |
18год. |
25 |
2018 |
Управління освіти молоді та спорту Хмільницької міської ради за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий внесок у справу виховання підростаючого покоління.(2023р.)
|
2019 |
|
||||||
5 |
Паламарчук Лідія Володимирівна |
1971 |
Образотворче мистецтво Паперопластика |
Одеський державний педагогічний інститут ім. К.Д.Ушинського |
Основний |
6 год.
10 год. |
28,9 |
2021 |
Вінницький обласний центр технічної творчості учнівської молоді Диплом І ступеня за підготовку переможців обласної виставки (2020р.)
|
2022 |
|
||||||
6 |
Лиса Марина Василівна |
1975 |
Пізнайко Квілінг |
Вінницький педагогічний інститут Учитель початкових класів та психології
|
Основ- ний |
12год. 6 год. |
25 |
2020 |
Грамота Управління освіти Хмільницької міської ради |
2020 |
|
||||||
7 |
Купрінович Микола Володимирович |
1940 |
Настільний теніс |
Чернівецький державний університет Викладач рос.мови |
Основ- ний |
10 год |
48,4 |
2020 |
Відмінник освіти України
|
2020 |
|
||||||
|
|
||||||||||||||||
8. |
Лукащук Олександр Васильович |
|
Танцювальний |
Київський інститут культури |
Сумісник |
8 год. |
35 |
|
|
|
|
||||||
9 |
Неймет Таїса Йосипівна |
1965 |
Краєзнавчий Юний ерудит |
Львівський державний університет, викладач географії |
Основний |
12 год. 6 год. |
35 |
2021 |
Відмінник освіти України |
2022 |
|
||||||
10 |
Загородній Андрій Миколайович |
1979 |
Творча майстерня відеографії |
Київський національний університет культури і мистецтв |
Основний |
18год. |
|
|
|
|
|
||||||
11 |
Задорожнюк Юрій Григорович |
1972 |
«Авіамоде- лювання» |
Львівський державний аграрний університет |
Основний |
16 год. |
18 |
2018 |
Нагороджений грамотою Департаменту освіти Вінницької облдержадміністрації |
2019 |
|
||||||
12 |
Рудь Руслана Русланівна |
2000 |
Вокальний спів |
|
Сумісник |
|
|
|
|
|
|
||||||
Перспективний план атестації керівників гуртків
Центру дитячої та юнацької творчості
|
Прізвище, ім`я, по батькові |
Який гурток веде |
Основний працівник чи сумісник |
2023 -2024 |
2024 -2025 |
2025-2026 |
2026 -2027
|
2027-2028 |
2028-2029 |
1 |
Луценко Наталія Вікторівна |
Директор
Ляльковий театр |
Основний |
|
|
А |
А |
|
|
2 |
Бараболя Юлія Віталіївна |
Заступник директора
Школа журналістики |
Основний |
А |
А |
|
|
|
А |
3 |
Кравчук Олександр Іванович |
Автомоделювання |
Основний |
А |
|
|
|
|
А |
4 |
Лукащук Тетяна Анатоліївна |
Моделювання іграшок - сувенірів Текстиль-дизайн |
Основний |
А |
|
|
|
|
А |
5 |
Лиса Марина Василівна |
Пізнайко Квілінг |
Основний |
|
А |
|
|
|
|
6 |
Неймет Таісія Йосипівна |
Краєзнавчий Юний ерудит |
Основний |
|
|
|
А |
|
|
7 |
Купрінович Микола Володимирович |
Настільний теніс |
Основний |
|
А |
|
|
|
|
8 |
Паламарчук Лідія Володимирівна |
Образ.мист-цтво Паперопластика |
Основний |
|
|
|
А |
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
9 |
Лукащук Олександр Васильович |
Танцювальний |
Сумісник |
|
|
|
|
|
|
10 |
Задорожнюк Юрій Григорович |
Авіамодельний |
Основний |
А |
|
|
|
|
А |
11 |
Рудь Руслана Русланівна |
Вокальний спів |
Сумісник |
|
|
|
|
|
|
12 |
Загородній Андрій Миколайович |
Творча майстерня відеографії |
Основний |
|
|
|
|
А |
|
Перспективний план курсової перепідготовки
педагогічних працівників ЦДЮТ
|
Прізвище, ім`я, по батькові |
Який гурток веде |
Основний працівник чи сумісник |
2023 -2024 |
2024-2025 |
2025- 2026 |
2026 -2027
|
2027-2028 |
|
1 |
Луценко Наталія Вікторівна |
Директор
Ляльковий театр |
Основний |
|
К |
К |
|
|
|
2 |
Бараболя Юлія Віталіївна |
Заступник директора з навчально-виховної роботи
Школа журналістики
|
Основний |
К |
К |
|
|
|
|
3 |
Кравчук Олександр Іванович |
Автомоделювання |
Основний |
К |
|
|
|
|
|
4 |
Лукащук Тетяна Анатоліївна |
Моделювання іграшок - сувенірів Текстиль-дизайн |
Основний |
К |
|
|
|
|
|
5 |
Лиса Марина Василівна |
Пізнайко Квілінг |
Основний |
|
К |
|
|
|
|
6 |
Неймет Таісія Йосипівна |
Краєзнавчий Юний ерудит |
Основний |
|
|
|
|
|
|
7 |
Купрінович Микола Володимирович |
Настільний теніс |
Основний |
|
К |
|
|
|
|
8 |
Паламарчук Лідія Володимирівна |
Образ.мист-цтво Паперопластика |
Основний |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
9. |
Лукащук Олександр Васильович |
Танцювальний |
Сумісник |
|
|
|
|
|
|
10. |
Задорожнюк Юрій Григорович |
Авіамодельний |
Основний |
К |
|
|
|
|
|
11. |
Рудь Руслана Русланівна |
Вокальний спів |
Сумісник |
|
|
|
|
|
|
12. |
Загородній Андрій Миколайович |
Творча майстерня відеографії |
Основний |
|
|
|
|
К |
|
Школа молодого педагога
Центру дитячої та юнацької творчості
м. Хмільника
2023-2024 н. р.
Список слухачів школи молодого педагога:
1. Луценко Н.В. – керівник гуртка « Ляльковий театр».
2. Кравчук О.І. - керівник гуртків «Автомодельний трасовий»,
« Автомодельний кордовий».
3.Паламарчук Л.В.- керівник гуртків « Паперопластика», « Образотворче
мистецтво» .
4. Бараболя Ю.В. - керівник гуртка « Школа журналістики».
5. Лиса М.В. - керівник гуртка « Квілінг», « Пізнайко».
6. Лукащук Т.А. - керівник гуртків « Моделювання іграшок –сувенірів»,
«Текстиль- дизайн».
7. Неймет Т.Й. - керівник гуртків « Юний ерудит», «Краєзнавчий».
8. Купрінович М.В .- керівник гуртка « Настільний теніс».
9. Лукащук О.І. - керівник гуртка «Танцювальний»
10. Задорожнюк Ю.Г. - керівник гуртка «Авіамоделювання»
11. Рудь Р. Р. - керівник гуртка «Вокальний спів»
12. Загородній Андрій Миколайович - керівник гуртка «Творча майстерня
відеографії».
План
засідань школи молодого педагога
на 2023 - 2024 н. р.
Серпень 2023
- Основні нормативні документи про позашкільну освіту . Складання навчальної програми. Вимоги до навчальних програм.
- Організація рекламної роботи щодо набору вихованців до гуртків.
Практичне заняття:
Виготовлення рекламних буклетів
Вересень 2023
1.Основні вимоги щодо планування роботи гуртка, ведення журналів
гурткової роботи.
2. Методичні рекомендації щодо письмового оформлення конспекту
навчального заняття для керівників гуртків.
3.Види інструктажів з питань безпеки життєдіяльності вихованців
позашкільного закладу.
Практичне заняття:
«Методична грамотність у веденні гурткової документації»- професійні рекомендації від заступника директора з навчально-виховної роботи ЦДЮТ Бараболя Ю.В.
Жовтень 2023
- Самоосвітня діяльність .
- «Вивчаємо нові і цікаві методи проведення сучасного заняття».
- Наявність наочних матеріалів та методичної літератури для забезпечення роботи гуртка.
Практичне заняття:
Презентації занять із використанням сучасної методики та
інноваційних технологій»
Листопад 2023
1 .Залучення донорських коштів для розвитку закладу та матеріального
забезпечення гурткової роботи. Як створюються масштабні проєкти
над яким працює увесь заклад?
2. Залучення батьків до організації та проведення масових заходів.
3. Об’єднання навчально- виховного і пізнавального аспектів на гуртковому занятті.
Практичне заняття:
Майстер- клас «Як правильно написати проєкт та виграти грант» - від керівника гуртка «Школа журналістики» Бараболі Ю. В.
Грудень 2023
1.Методика проведення сучасного заняття. Інноваційні технології , творчий підхід, передовий досвід - як шлях до успіху молодого педагога.
2. Цікаві форми роботи – як спосіб заохочення дітей до творчої праці.
3. Індивідуальна та колективна робота з дітьми.
Практичне заняття:
Майстер-клас сучасного заняття з використанням інноваційних технолог-гій - від керівника гуртка «Образотворче мистецтво» Паламарчук Л.В.
Січень 2024
1.Форми та способи визначення якості освіти у позашкільному закладі.
2. Патрнерство та професійна взаємодія у навчанні, вихованні, роз витку і
соціалізації здобувачів освіти, в рамках нового Закону України « Про
освіту».
Практичне заняття:
Методичні рекомендації з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладі позашкільної освіти – від заступника директора з навчально-виховної роботи ЦДЮТ Бараболі Ю.В.
Лютий 2024
1.Розвиток співпраці із громадськими організаціями та робота над
спільними проєктами.
2. Розвиток волонтерського руху в умовах воєнного стану.
Практичні заняття:
Засідання круглого столу: «Досвід роботи з волонтерами та громадськими організаціями».
Березень 2024
1.Вивчення запитів батьків та вихованців на актуальні напрямки гурткової роботи через спільні «круглі столи», анкетування , онлайн-збори з батьками.
2.Досвід співпраці з батьками вихованців закладу – від керівника гуртка «Пізнайко» Лисої М.В.
Практичні заняття:
Засідання круглого столу: «Шукаємо цікаві форми та методи комунікації із учасниками освітнього процесу та їх батьками»
Квітень 2024
1.Як розкрити та розвинути творчі здібності дитини?
2. Творчі виставки – презентація досягнень вихованців - із досвіду керівника
гуртка Лукащук Т.А.
Практичні заняття:
Засідання круглого столу : «Нестандартні заняття – крок до творчої
реалізації здібностей дитини».
Травень 2024
1.Організація виставок та їх художнє оформлення .Онлайн –виставки.
2. Конкурси ,виставки, змагання – як стимул до творчого успіху.
Майстер клас: «Дизайнерські рішення оформлень сучасної виставки»-
від керівника гуртка «Образотворче мистецтво» Лідії Паламарчук.
Управління навчально-виховним процесом
Мета:
- застосування сучасних стандартів менеджменту у позашкільній освіті;
- вироблення стратегії розвитку освітньої системи закладу позашкільної освіти;
- забезпечення якісних змін в освітньому просторі закладу відповідно до сучасних вимог.
- забезпечення ресурсів для дистанційного навчання в умовах епідемії та воєнного стану.
- розбудова та функціонування системи забезпечення якості освіти у закладі.
- Завдання:
- забезпечити функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти;
- створення системи самооцінювання якості освітньої діяльності;
- забезпечення публічності інформації про діяльність закладу;
- забезпечення академічної доброчесності у діяльності педагогічних працівників та вихованців;
- забезпечення компетентністного підходу до навчально- виховної роботи у позашкіллі;
- забезпечення оптимальної структури навчального закладу;
- сприяння участі громадськості у формуванні освітньої політики закладу;
- створення умов для зростання професійного рівня педагогічних кадрів;
- вдосконалення навчально-матеріальної бази закладу;
- здійснення систематичного планування, моніторингу та аналізу діяльності навчального закладу;
- формування сучасної педагогічної культури батьків.
Пріоритети:
- управління на основі стратегічного планування, організація взаємодії всіх учасників навчально-виховного процесу, мотивація і контроль діяльності;
- забезпечення ефективного управління завдяки впровадженню моніторингового супроводу управлінських процесів;
- залучення громадськості для підвищення ефективності навчально-виховного процесу.
План контролю освітнього процесу
Вид контролю |
Місяця навчального року |
|||||||||
IX |
X |
XI |
XII |
I |
II |
III |
IV |
V |
VI |
|
Перевірка та затвердження календарно-тематичного планування на семестр |
Д М |
|
|
|
Д М |
|
|
|
|
|
Перевірка виконання навчальних програм |
|
|
|
Д М |
|
|
|
|
Д М |
Д М |
Виконання керівниками санітарно-гігієнічних вимог до проведення навчального заняття |
Д |
М |
Д |
М |
Д |
М |
Д |
М |
Д |
|
Оцінка якості заповнення журналів обліку гурткової роботи. |
|
М |
|
Д |
|
М |
|
М |
|
Д |
Перевірка проведення інструктажів з безпеки життєдіяльності |
М |
|
|
М |
|
|
|
М |
|
М |
Вибіркова перевірка поурочних планів |
|
Д |
М |
Д |
М |
Д |
М |
Д |
М |
|
Наповнюваність гуртків |
Д |
М |
|
Д |
М |
|
Д |
М |
|
|
Моніторинг досягнень та результативності роботи гуртків |
|
|
|
Д |
Д |
|
|
|
Д |
Д |
Моніторинг захворюваності учасників навчально-виховного процесу |
|
М |
Д |
|
М |
|
М |
|
|
Д |
Моніторинг якості та результативності роботи керівників гуртків |
|
|
|
|
|
|
|
М |
М |
Д |
Портфоліо керівників гуртка, звіти про роботу |
|
|
|
М |
Д |
|
|
|
М |
Д |
Анкетування учасників навчально-виховного процесу щодо якості освітніх послуг |
|
|
|
|
|
|
|
М |
М |
|
Д - перевірку здійснює директор навчального закладу;
М - перевірку здійснює заступник директора з навчально-виховної
роботи.
Робота з педагогічними кадрами
Мета:
- Підвищення престижу педагогічної професії у суспільстві;
- Створення системи планомірного поповнення закладу висококваліфікованими спеціалістами та забезпечення високої результативності професійної діяльності педагогічних кадрів;
- Створення сприятливих умов для життя та професійної діяльності педагогічних працівників, забезпечити їхні конституційні права.
Завдання:
- оптимізація кадрового забезпечення навчального закладу;
- підвищення рівня соціально-економічного та фінансового забезпечення підготовки педагогічних працівників, їх професійної діяльності .
Пріоритети:
- обґрунтоване прогнозування потреби в педагогічних працівниках;
- стабілізація кадрового складу навчального закладу;
- підвищення професійного рівня педагогічних працівників;
- поліпшення морального і матеріального стимулювання професійної діяльності педагога.
Вивчення педагогічної проблеми:
«Організація творчого простору для обдарованих дітей в умовах позашкільної освіти».
-
- Організація роботи з педагогічними кадрами позашкільного навчального закладу
№ зп |
Зміст роботи |
Термін |
Виконавець |
Контроль |
Відмітка про виконання |
1. |
Організація роботи щодо систематизації нормативно-правових документів з кадрових питань: - Конституції України,
|
вересень |
Директор |
нормативно-законодавчі документи |
|
2.
|
Систематизація нормативно-правових документів з кадрових питань: - Статуту Центру дитячої та юнацької творчості; - Плану роботи закладу; - Навчального плану роботи;
|
вересень |
Директор |
Статут, план роботи, навчальний план роботи на 2023/2024 навчальний рік |
|
3. |
Укомплектування навчального закладу кадрами. Аналіз якісного складу працівників за критеріями:
|
серпень-вересень |
Директор |
Статистичні дані, списки |
|
5. |
Робота щодо дотримання штатного розпису: - нормативність затвердження; -кількість працівників за штатним розписом. |
До 08.09.2023 |
Директор |
Штатний розпис |
|
6. |
Звітність щодо плинності кадрів за критеріями: - прийнято на роботу; - звільнено з роботи; - наявність вакансій; - сумісники: |
Вересень січень |
Директор
|
Статистичні дані, списки |
|
7. |
Організація роботи щодо надання працівникам закладу відпусток щодо дотримання вимог Закону України «Про відпустки», а саме:
- Надання додаткових, соціальних відпусток. |
За графіком відпусток |
Директор
|
Графік відпусток, заяви працівників, накази |
|
8. |
Проведення тарифікації педагогічних працівників. |
До 09.08.23 |
Директор |
Накази |
|
9. |
Робота щодо систематизації тарифікаційних документів, педагогічного навантаження:
|
вересень
вересень
вересень |
Директор
|
Протоколи
Заяви педагогів
Накази |
|
10. |
Організація роботи щодо ведення особових справ працівників. |
протягом року |
Заступник директора |
Особові справи |
|
11. |
Здійснення перевірки ведення особових справ працівників. |
листопад, червень |
Директор |
Довідка |
|
12. |
Робота щодо систематизації посадових інструкцій працівників за критеріями:
|
Серпень-вересень |
Директор |
Посадові інструкції |
|
13. |
Складання графіків роботи членів адміністрації, обслуговуючого персоналу відповідно до штатного розпису та законодавства (робочий час, перерви на обід). |
серпень |
Директор
|
Правила внутрішнього трудового розпорядку |
|
14. |
Складання розкладу занять гуртків відповідно до робочого навчального плану, погодження з профспілковим комітетом. |
До 14.09.2023 |
Заступник директора |
Наказ |
|
15. |
Робота щодо атестації педагогічних працівників. |
Протягом року |
Директор |
Накази, протоколи атестаційної комісії |
|
16. |
Забезпечення дотримання нормативних документів з трудового законодавства щодо ведення трудових книжок:
|
Постійно |
Директор
|
|
|
17. |
Своєчасне видання наказів з кадрових питань відповідно до Інструкції з ведення ділової документації:
|
постійно |
Директор |
Накази, заяви працівників |
|
18. |
Своєчасна реєстрація наказів з кадрових питань у Книзі реєстрації наказів з кадрових питань за критеріями:
- відповідність номера наказу номеру в книзі реєстрації. |
постійно |
Директор |
Накази, заяви працівників |
|
19. |
Затвердження Правил внутрішнього трудового розпорядку навчального закладу на 2023 /2024 навчальний рік |
31.08. 2023 |
Директор Голова ПК |
Протокол зборів трудового колективу |
|
20. |
Робота щодо виконання положень Колективного договору, звітування директора про виконання Колективного договору |
грудень травень |
Директор Голова ПК |
Протокол зборів трудового колективу |
|
21. |
Робота щодо надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам відповідно до Положення за критеріями:
|
грудень |
Директор Голова ПК |
Наказ, протокол засідання профспіл-кового комітету |
|
Організація роботи з кадровим резервом
№ з/п |
Заходи |
Термін |
Відповідальний |
Відмітка про виконання |
1. |
Бесіди з працівниками, які можуть бути зараховані до кадрового резерву. |
жовтень - листопад |
Директор |
|
2. |
Написання працівниками заяв про згоду щодо зарахування їх до кадрового резерву. |
листопад |
Педагоги |
|
3. |
Складання біографічної довідки на педагогів, що зараховуються до кадрового резерву. |
листопад |
Директор |
|
4. |
Видання наказу про зарахування до кадрового резерву педагогів. |
листопад |
Директор |
|
5. |
Складання списків кандидатів на зарахування їх до кадрового резерву. |
листопад |
Директор |
|
6. |
Складання індивідуальних планів самоосвіти педагогів, що зараховані до кадрового резерву. |
листопад |
Педагоги |
|
7. |
Затвердження індивідуальних планів самоосвіти. |
листопад |
Директор |
|
8. |
Участь педагогів, що зараховані до кадрового резерву, у семінарах різних рівнів. |
протягом року |
Педагоги |
|
9. |
Надання методичної допомоги педагогам, що зараховані до кадрового резерву. |
протягом року |
Директор |
|
10. |
Надання списків кандидатів на зарахування їх до кадрового резерву до управління освіти. |
до 05.12.2023 |
Директор |
|
ПЛАН
засідання інструктивно-методичних нарад при директорові
Центру дитячої та юнацької творчості
№ |
Порядок денний засідання |
Дата засідання |
Відповідальний |
Відмітка про виконання |
Протокол № 7 |
||||
1.
|
Нормативно-правове забезпечення діяльності позашкільного навчального закладу. |
Вересень |
Директор
|
|
2.
|
Перевірка дотримання санітарно-гігієнічних норм у закладі у зв’язку з епідемічною ситуацією . |
|
Директор |
|
3.
|
Введення ділової документації керівниками гуртків в ЦДЮТ. Інструктаж щодо ведення і заповнення класних журналів |
|
Заступник директора з навчально-виховної роботи |
|
4.
|
Про проходження медичного огляду працівниками ЦДЮТ |
|
Заступник директора з навчально-виховної роботи |
|
5.
|
Про набір груп раннього розвитку дитини гуртка «Пізнайко» та гуртків інших напрямків. |
|
Директор
|
|
Протокол № 8 |
||||
1.
|
Про участь керівників гуртків у професійних конкурсах 2023/2024 навчального року та видавницьку діяльність педагогів. |
жовтень |
Директор
|
|
2.
|
Про якість роботи закладу на етапі початку нового навчального року: наповненість гуртків, виконання керівниками гуртків вимог до ведення ділової документації. |
|
Заступник директора з навчально-виховної роботи |
|
3.
|
Нормативно-правове забезпечення атестації педагогів у позашкільному навчальному закладі |
|
Директор
|
|
4.
|
Соціальний паспорт навчального закладу 2023/2024 навчального року. |
|
Заступник директора з навчально-виховної роботи
|
|
5. |
Проведення протиаварійних та протипожежних тренувань з працівниками |
|
Директор
|
|
6. |
Про хід проведення внутрішнього самооцінювання освітніх та управлінських процесів і розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти. |
|
Директор |
|
Протокол № 9 |
||||
1.
|
Про роботу закладу з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності вихованців. |
Листопад |
Директор
|
|
2.
|
Нормативно-правове забезпечення розвитку учнівського та батьківського самоврядування |
|
Директор
|
|
3.
|
Моніторинг відвідування навчального закладу дітей з особливими потребам, дітей пільгових категорій . |
|
Заступник директора з навчально-виховної роботи |
|
4. |
Про організацію та проведення Новорічних та Різдвяних свят. Організація свята «Миколай Святий до дітей іде» |
|
Заступник директора з навчально-виховної роботи |
|
Протокол № 10 |
||||
1.
|
Про роботу закладу зі зверненнями громадян у 2023 році |
грудень
|
Директор
|
|
2.
|
Про роботу навчального закладу на зимових канікулах. |
|
Директор
|
|
3. |
Інструктажі з ТБ під час новорічних святкувань |
|
Заступник директора з навчально-виховної роботи |
|
Протокол № 1 |
||||
1.
|
Про відповідність рівня досягнень вихованців вимогам програми гурткової роботи. |
Січень |
Директор
|
|
2.
|
Про участь педагогів у виставці-ярмарку педагогічних ідей та технологій |
|
Директор
|
|
3.
|
Робота з обдарованими дітьми. |
|
Заступник директора з навчально-виховної роботи |
|
4.
|
Формування здорового способу життя: зміст та активні методи навчання.
|
|
Заступник директора з навчально-виховної роботи |
|
5.
|
Організація роботи щодо забезпечення закладу фаховими виданнями, нормативно-законодавчими актами з питань охорони праці |
|
Директор |
|
Протокол № 2 |
||||
1.
|
Про висвітлювання соціально-педагогічних ініціатив, досягнень ЦДЮТ в засобах масової інформації. Робота веб-сайту навчального закладу. |
Лютий |
Директор Заступник директора з навчально-виховної роботи
|
|
2. |
Про якість курсової перепідготовки педпрацівниками навчального закладу |
|
Заступник директора з навчально-виховної роботи |
|
Протокол № 3 |
||||
1.
|
Про організацію планування діяльності закладу на новий навчальний рік. |
Березень |
Директор
|
|
2.
|
Анкетування учасників навчально-виховного процесу «ПНЗ очима вихованців (батьків). |
|
Заступник директора з навчально-виховної роботи |
|
3. |
Моніторинг відвідування навчального закладу дітей з особливими потребам, дітей пільгових категорій |
|
Заступник директора з навчально-виховної роботи |
|
Протокол № 4 |
||||
1.
|
Про підсумки атестації педагогів у 2023/2024 навчальному році |
Квітень |
Директор
|
|
2.
|
Основні питання організації оздоровлення вихованців влітку 2024 року. |
|
Заступник директора з навчально-виховної роботи
|
|
3.
|
Про формування у вихованців медіа компетентності. |
|
Заступник директора з навчально-виховної роботи
|
|
Протокол № 5 |
||||
1.
|
Про організоване закінчення 2023/2024 навчального року |
Травень |
Директор
|
|
2.
|
Про роботу закладу з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності вихованців |
|
Директор |
|
3. |
Про підготовку навчального закладу до нового навчального року та проведення ремонтних робіт |
|
Директор |
|
Протокол № 6 |
||||
1.
|
Про підсумки проведення міських заходів з нагоди Всесвітнього Дня захисту дитини |
Червень |
Директор
|
|
2.
|
Про якість звітної документації керівників гуртків на кінець навчального року |
|
Заступник директора з навчально-виховної роботи |
|
3. |
Про роботу зі зверненнями громадян у 1му півріччі 2023 року. |
|
Директор
|
|
Графік засідань педагогічної ради ЦДЮТ
№ п/п |
Тема |
Дата |
Відповідальний |
1 |
Ознайомлення із Навчальним планом та Освітньою програмою ЦДЮТ та їх схвалення. Ознайомлення із Навчальними програмами гурткової роботи та їх схвалення . Доповідь «Творче використання методу проєктів у навчально-виховному процесі , як стимул розвитку індивідуальних можливостей дитини».
|
вересень |
Директор ЦДЮТ
Заступник директора ЦДЮТ, керівник гуртка «Школа журналістики» Бараболя Ю.В. |
2 |
Доповідь «Стимулювання дітей до творчих авторських розробок та втілення раціоналізаторських ідей у власних виробах на гуртку «Автомоделювання»».
Доповідь «Підсумки роботи за перший семестр 2023-2024 навчального року, виконання навчальних програм» |
грудень |
Керівник гуртка Кравчук О.І.
Директор ЦДЮТ Луценко Н.В. |
3 |
Доповідь « Створення умов для науково-дослідницької роботи гуртківців та розвиток їх творчих ідей»- із досвіду роботи керівника гуртка «Юний Ерудит» Програмно-методичне забезпечення навчально-виховного процесу у 2023/2024 навчальному році |
лютий |
Керівник гуртка Неймет Т..Й.
Заступник директора ЦДЮТ Бараболя Ю.В. |
4 |
Доповідь «Розвиток творчого потенціалу дитини через партнерську співпрацю дитини-батьків- педагога»- із досвіду роботи керівника гуртка «Моделювання іграшок-сувенірів» Доповідь «Підсумки організаційно – масової та виховної роботи закладу за 2023-2024 навчальний рік, проблеми та перспективи розвитку позашкільної освіти» Затвердження річного плану роботи |
травень |
Керівник гуртка Лукащук Т.А.
Директор ЦДЮТ Луценко Н.В. |
Науково- методична робота
Методична рада Центру дитячої та юнацької творчості – це об’єднання спеціалістів, які займаються методичною діяльністю: заступник директора з навчально-виховної роботи, керівники гуртків. Від ефективності організації моделі методичної ради залежить і ступінь підвищення творчого потенціалу педагогічного колективу.
Методична проблема над якою працює заклад :
Тема: «Формування соціальної компетентності учнівської молоді в умовах позашкільного навчального закладу».
Мета: Сприяти підвищенню рівня творчих досягнень і педагогів і вихованців, розвивати професійну компетентність педагогічних працівників за відповідно нових завдань концепції Нової української школи, вдосконалювати навчально-виховний процес, програмно-методичне оновлення, запроваджувати нові форми і методи діяльності, підвищення майстерності та кваліфікації педагогічних кадрів, розвиток творчого потенціалу сучасного педагога-позашкільника, вдосконалення його методичної культури, оволодіння передовими технологіями навчання й виховання.
Основні напрямки діяльності методичної роботи:
- Науково-методичне забезпечення навчально-виховного процесу;
- Методична підтримка інноваційної діяльності педагогів;
- Консультування педагогів із проблем сучасного розвитку позашкільної освіти, організації навчально-виховного процесу, досягнень психолого-педагогічних наук;
- Видавницька діяльність педагогічних працівників;
- Участь вихованців та педагогів у конкурсах, фестивалях різних рівнів та напрямків;
- Організація самоосвітньої діяльності педагогів.
Основні завдання методичної роботи навчального закладу:
- Підтримка творчого керівника гуртка в подоланні труднощів відкриття шляху до пошуку та ініціативи;
- інформаційне забезпечення педагогічних працівників із питань педагогіки фахових дисциплін;
- апробація та введення нових освітніх технологій та систем. Допомога педагогам в оволодінні особистісно- орієнтованими інформаційними, проєктними, діалоговими, тренінговими технологіями;
- всебічний розвиток особистісного творчого потенціалу керівників гуртків згідно з індивідуальними освітніми процесами;
- підвищення рівня методологічної підготовки педагогічних кадрів, перенесення акценту з інформаційних на інтерактивні аспекти навчання;
- сприяння виробленню в педагогів умінь і навичок самоосвітньої роботи з метою неперервного підвищення своєї кваліфікації та вдосконалення педагогічної майстерності.
Методична робота
№ п/п |
Зміст заходів |
Термін виконання |
Відповідальний |
Примітки |
1. |
Організація роботи методичної ради керівників гуртків, затвердження планів роботи |
вересень |
Директор, заступник директора |
|
2. |
Скласти і затвердити розклад занять |
|
Директор, заступник директора |
|
3. |
Засідання методичної ради: «Методика написання грантових проєктів».
|
вересень |
Заступник директора |
|
4. |
Проведення засідання методичної ради на тему: « Якість позашкільної освіти в умовах воєнного стану». . |
грудень |
Директор, керівник гуртка Луценко Н.В. |
|
5 |
Проведення методичних оперативок з вивченої проблеми, ознайомлення з інструктивно- методичними документами МОН України та науково- методичними розробками |
Заступник директора |
||
6. |
Надання методичної допомоги керівникам гуртків у плануванні та організації роботи гуртків, пошуку нових форм та методів впровадження їх у практику |
протягом року |
Заступник директора |
|
7. |
Проведення творчих звітів керівників гуртків про хід виконання плану самоосвіти |
травень |
Заступник директора керівники гуртків |
|
8. |
Організація роботи з молодими педагогами (за окремим планом) |
вересень |
Методист |
|
9. |
Поповнювати банк даних методичної, навчальної і нормативно-правової документації в електронному вигляді |
протягом року |
Заступник директора |
|
10. |
Поповнювати постійно діючу виставку науково-методичної літератури |
протягом року |
Заступник директора |
|
11. |
Систематизувати методичні матеріали, що зібрані у методичному кабінеті |
протягом року |
Заступник директора |
|
12. |
Надавати методичну допомогу керівникам гуртків у вивченні ППД та систематизації власного досвіду роботи |
протягом року |
Заступник директора |
|
13. |
Постійно обновляти інформаційний методичний куточок |
протягом року |
Заступник директора |
|
14. |
Поповнити робочі кімнати фаховою літературою з питань гурткової роботи, зразками виробів згідно навчальних програм. |
протягом року |
Заступник директора
керівники гуртків |
|
15. |
Забезпечити взаємовідвідування керівниками гуртків навчальних занять і виховних заходів з метою обміну досвідом та удосконалення навчально – виховного процесу |
протягом року |
Заступник директора
керівники гуртків |
|
16 |
Методична рада: «Робота педагогічного колективу щодо формування особистісних якостей та соціальної активності вихованця».
|
лютий |
Заступник директора
Керівники гуртків |
|
17. |
Підготовка і проведення конкурсу на кращу методичну розробку |
лютий |
Заступник директора
керівники гуртків
|
|
18. |
Методичний тиждень показових занять та виховних заходів з використанням комп’ютерних та мультимедійних засобів навчання |
лютий |
Заступник директора
|
|
19. |
Проведення засідання методичної ради «Виховання компетентної особистості в новому освітньому просторі позашкільної освіти » . |
травень |
Керівник гуртка Заступник директора |
|
20. |
Відвідування гурткових занять з метою аналізу та надання методичної допомоги |
Протягом року |
Директор, Заступник директора
|
|
21. |
Систематична робота по збереженню учнівського контингенту |
Протягом року |
Заступник директора
|
|
22. |
Проведення методичних оперативок |
1 раз в тиждень |
Заступник директора
|
|
23. |
Консультативна допомога педагогам в оволодінні особистісно- орієнтованими інформаційними, проектними, діалоговими, тренінговими технологіями
|
Протягом року |
Заступник директора
|
|
24. |
Консультативна допомога керівникам гуртків по створенню електронного портфоліо гуртка |
Протягом року |
Заступник директора
|
|
25. |
Консультативна допомога керівникам гуртків по веденню ділової документації гуртка |
Протягом року |
Заступник директора
|
|
Підвищення фахової майстерності, атестація педпрацівників ЦДЮТ
№ п/п |
Зміст заходів |
Термін виконання |
Відповідальний |
Примітки |
1. |
Складання перспективного плану атестації педагогічних працівників на 5 років |
вересень |
Заступник директора |
|
2. |
Складання перспективного плану проходження курсів підвищення кваліфікації педагогічними працівниками на 5 років |
вересень |
Заступник директора |
|
3. |
Підготовка та видання наказу «Про проведення атестації педагогічних працівників у поточному навчальному році». |
до 21.09.23 |
Голова атестаційної комісії |
|
4. |
Подання списків працівників, які підлягають черговій атестації та прийом заяв на позачергову атестацію, перенесення атестації та інше |
до 09.10.23 |
Директор |
|
5. |
Проведення першого засідання атестаційної комісії: ■ розподіл функціональних обов'язків між членами атестаційної комісії ■ планування роботи атестаційної комісії ■ складання графіку засідання атестаційної комісії |
до 21.09.23 |
Атестаційна комісія |
|
6. |
Оформлення стенду з питань атестації педагогічних працівників |
вересень |
Заступник директора |
|
7. |
Опрацювання законодавчої, правової та нормативної документації з питань атестації педагогічних працівників |
вересень |
Атестаційна комісія |
|
8. |
Проведення другого засідання атестаційної комісії: ■ розгляд заяв, які надійшли до атестаційної комісії ■ затвердження плану роботи атестаційної комісії |
до 19.10.23 |
Атестаційна комісія |
|
9. |
Підготовка та видання наказу «Про атестацію педагогічних працівників». Доведення до відома учителів, що атестуються, графіка проведення атестації |
до 13.10.23 |
Голова атестаційної комісії |
|
10. |
Визначення кураторів - членів атестаційної комісії, відповідальних за надання консультативної допомоги педагогам, які атестуються, із питань підготовки та проведення атестації |
до 18.10.23 |
Голова атестаційної комісії |
|
11. |
Складання планів – графіків проведення атестації |
до 26.10.23 |
Секретар атестаційної комісії |
|
12. |
Робота педагогів, що атестуються, над самоаналізом, підготовка до самопрезентації. |
листопад |
Пари «куратор - педагог, який атестується» |
|
13. |
Відвідування навчально-виховних заходів під час вивчення системи і досвіду роботи педагогів, які атестуються (згідно з планами індивідуальної підготовки педагогічного працівника до атестації) |
січень - лютий |
Члени атестаційної комісії |
|
14. |
Вивчення системи роботи педагогів, які атестуються. |
лютий |
Атестаційна комісія |
|
15. |
Вивчення системи виховної роботи педагогів, які атестуються. |
лютий |
Атестаційна комісія |
|
16. |
Вивчення стану ведення педагогами ділової документації. |
лютий |
Атестаційна комісія |
|
17. |
Вивчення думки батьків, дітей, колег, громадськості щодо тих, хто атестується (анкети, співбесіди, опитування тощо) |
лютий |
Атестаційна комісія |
|
18. |
Проведення третього засідання атестаційної комісії. Про хід атестації в школі: Персональний контроль системи роботи педагогів, що атестуються |
грудень |
Атестаційна комісія |
|
19. |
Підготовка атестаційних листів, характеристик |
04.03.24 |
Атестаційна комісія |
|
20. |
Оформлення атестаційних листів. Ознайомлення педагогів, які атестуються, зі змістом атестаційних листів. |
до 22.03.24 |
Атестаційна комісія |
|
21. |
Проведення (заключного) засідання атестаційної комісії: ■ розгляд атестаційних листів ■ заслуховування працівників, які атестуються ■ прийняття рішень про результати атестації, внесення пропозицій щодо заохочення педагогічних працівників |
До 28.03.24 |
Атестаційна комісія |
|
22. |
Видача наказу про підсумки атестації. |
До 04.04.24 |
Голова атестаційної комісії |
|
23. |
Підготовка звітної та статистичної документації за підсумками атестації поточного навчального року |
травень 2024 |
Секретар атестаційної комісії |
Соціальний супровід навчально-виховного процесу
Мета програми:
- створення умов для формування здоров’я кожного учасника навчально - виховного процесу;
- формування особистості, спроможної розвивати себе фізично та духовно;
- розвиток культури здоров’я суб’єктів освітнього процесу.
Завдання:
- проведення профілактичної, оздоровчої освітньої діяльності;
- зміцнення здоров’я підростаючого покоління;
- виховання відповідального ставлення до власного здоров’я та здоров’я оточуючих;
- навчання правилам, нормам безпечної поведінки під час воєнного стану;
- медичний, педагогічний та соціально-психологічний моніторинг;
Пріоритети:
- виховання у дитини відповідального ставлення до власного здоров’я;
- формування культури здоров’я та пропаганди здорового способу життя.
№ |
Зміст діяльності |
Термін виконання |
Відповідальний |
Форма організації |
Контроль |
1 |
Складання соціальних паспортів груп; загального соціального паспорту |
До 03.10.2023 |
Заступник директора ЦДЮТ |
Соціальний паспорт |
Засідання інструктивно-методичної наради при директору |
2 |
Анкетування «Від чого залежить якість проведення гурткових занять?»;
|
Вересень |
Заступник директора ЦДЮТ |
Анкетування |
Засідання інструктивно-методичної наради при директору |
3 |
Створення банку даних дітей з особливими потребами |
Жовтень |
Заступник директора ЦДЮТ |
Списки |
|
4 |
Моніторинг відвідування навчального закладу дітей з особливими потребами, дітей пільгових категорій |
Листопад, березень |
Заступник директора ЦДЮТ |
Опитування |
Засідання інструктивно-методичної наради при директору |
5 |
Проведення оздоровчої кампанії та дотримання епідеміологіч-них вимог під час навчально-виховного процесу у закладі 2022-2023 |
Червень |
Директор, Заступник директора ЦДЮТ, керівники гуртків |
Відповідні документи |
Засідання інструктивно-методичної наради при директору |
6 |
Запобігання та протидія булінгу (цькуванню) серед вихованців закладу |
Протягом навчально-го року |
Директор, заступник директора, керівники гуртків |
Анонімне опитування, анкетування |
Засідання інструктивно-методичної наради при директору |
Навчально-виховна робота з обдарованими дітьми
Мета:
- забезпечення умов для інтелектуального, соціального, морального і фізичного розвитку вихованців;
- створення сприятливого середовища для навчання, самовираження і самореалізації здорової дитини;
- створення умов для різнобічного розвитку особистості, індивідуалізації та диференціації навчання;
- створення здоров’язберігаючого простору у позашкільному навчальному закладі;
- впровадження ефективної системи медіаосвіти у навчальному закладі заради забезпечення всебічної підготовки вихованців до безпечної та ефективної взаємодії із сучасною системою медіа, формування у них медіа обізнаності, медіа грамотності і медіа компетентності відповідно до їхніх вікових та індивідуальних особливостей.
Завдання:
- забезпечення реалізації права громадян на розвиток та позашкільну освіту;
- виховання в дитині поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина;
- розвиток особистості шляхом залучення до творчої діяльності;
- дотримання принципів виховання, визначених Національною програмою виховання дітей та учнівської молоді в Україні;
- удосконалення системи виховної роботи, спрямованої на розвиток особистості дитини;
- реалізація у процесі роботи, системного, творчого підходів до організації виховного процесу у дитячих колективах;
- розвиток діяльності органів учнівського самоврядування
Пріоритети:
- створення умов для творчого розвитку природних обдарувань дитини, залучення дітей до різноманітної діяльності;
- запровадження сучасних форм і методів навчання;
- забезпечення індивідуального підходу до кожної дитини;
- стимулювання ініціативності та життєвої активності дитини;
- виховання дитини на засадах загальнолюдських і національних цінностей.
Робота з обдарованими й талановитими дітьми та підлітками
№ п/п |
Зміст заходів |
Термін виконання |
Відповідальний |
Примітки |
1 |
Проведення мікродосліджень в гуртках « Шлях до успіху дитини. Шкала творчого розвитку». Уточнення списків Банку даних здібних та обдарованих учнів |
жовтень |
Заступник директора ЦДЮТ, керівники гуртків |
|
2 |
Створити відеоблог «Творчість, яка потребує презентації» Надавати практичну та методичну допомогу педагогам, які працюють з обдарованими дітьми |
жовтень |
Заступник директора ЦДЮТ |
|
3 |
Провести «Експрес- діагностику рівня самооцінки дитини» |
протягом року |
Керівники гуртків |
|
4 |
Проводити колективні та індивідуальні свята творчості, персональні та групові виставки робіт обдарованих гуртківців з метою вивчення їх творчого потенціалу |
протягом року |
Керівники гуртків |
|
5 |
Постійно працювати над виявленням творчої обдарованості серед вихованців, з обов’язковим фіксуванням роботи та досягнень вихованців в «Картках обдарованої дитини» |
протягом року |
Керівники гуртків |
|
6 |
Робота з батьками здібних та обдарованих учнів (індив. бесіди, рекомендації) |
протягом року |
Керівники гуртків |
Опитування Анкетува- ня |
7 |
Організувати вивчення проблеми роботи з обдарованими та здібними дітьми як один з аспектів самоосвіти кожного педагога |
жовтень |
Заступник директора ЦДЮТ |
Опитування Анкетуван- ня |
8 |
Здійснювати диференційований підхід на заняттях, використовувати творчі завдання для обдарованих дітей |
протягом року |
Керівники гуртків |
|
9 |
Залучати здібних і обдарованих дітей до участі в обласних конкурсах, змаганнях, виставках |
протягом року |
Керівники гуртків, Заступник директора ЦДЮТ |
|
10 |
Оформити електронні папки та стенди у навчальних кабінетах «Наші таланти» |
протягом канікул |
Керівники гуртків |
|
11 |
Провести аналіз роботи з обдарованими учнями за рік |
травень |
Заступник директора ЦДЮТ |
|
12 |
Провести тренінги з гуртківцями з питань: складання алгоритму виконання науково- дослідницької роботи; презентація результатів науково- дослідницької роботи |
травень |
Заступник директора ЦДЮТ |
|
13 |
Провести розвивальні тренінги з обдарованими дітьми |
листопад, січень, березень |
Заступник директора ЦДЮТ
|
|
14 |
Провести виставку дитячих робіт в історичному музеї м. Хмільника Арт- форум «Талант -2024» |
травень |
Заступник директора ЦДЮТ |
|
15 |
Залучити гуртківців до активної участі у проектах закладу та ініціювати творчу молодь до розробки авторських проектів |
протягом року |
Заступник директора ЦДЮТ, керівники гуртків |
|
16. |
Провести психологічний тренінг « Як подолати бар’єр «недовіри» між дитиною і педагогом?» |
жовтень |
Заступник директора ЦДЮТ, психолог |
|
17. |
Створення віртуального музею виставки дитячих робіт |
Протягом року |
Керівники гуртка |
|
18. |
Проведення онлайн – флешмобів та акцій з вихованцями |
протягом року |
Керівники гуртків |
|
19. |
Провести «Діагностику лідерських здібностей дитини» (Є. Жаріков, Крушельницький) та « Діагностику соціально-психологічної адаптації» (К. Роджерс, Р.Даймонд). |
вересень, березень |
Керівники гуртків |
|
20. |
Провести «Діагностику участі вихованців у заходах обласного та Всеукраїнського рівнів» |
До кінця року |
Заступник директора, Керівники гуртків |
|
Організація заходів щодо покращення умов та охорони праці
№ з/п |
Зміст роботи |
Термін виконання |
Відповідальний |
Контроль |
Відмітка про виконання |
|
1. Організація роботи щодо проведення інструктажів з питань охорони праці |
||||||
1.1. |
Проведення вступних інструктажів з питань охорони праці на робочому місці з новоприбулими працівниками. |
протягом року |
Директор |
Журнал реєстрації інструктажів |
|
|
1.2. |
Проведення первинних інструктажів з питань охорони праці на робочому місці з працівниками навчального закладу. |
протягом року |
|
Журнал реєстрації інструктажів |
|
|
1.3. |
Проведення повторного інструктажу з питань охорони праці на робочому місці з працівниками навчального закладу. |
двічі на рік |
Заступник директора ЦДЮТ
|
Журнал реєстрації інструктажів |
|
|
1.4. |
Проведення позапланового інструктажу з питань охорони праці на робочому місці з працівниками навчального закладу |
у випадку травмування |
Заступник директора ЦДЮТ
|
Журнал реєстрації інструктажів |
|
|
1.5. |
Забезпечення наявності посадових обов’язків з безпеки життєдіяльності для керівників гуртків. |
04.09.2023 |
Директор |
Інструкції |
|
|
2. Організація роботи з питань охорони праці та здоров’я учасників навчально-виховного процесу |
||||||
2.1. |
Затвердження Правил внутрішнього трудового розпорядку навчального закладу |
24.08.2023 |
Директор |
Протокол зборів трудового колективу |
|
|
2.2. |
Затвердження складу комісії з охорони праці та техніки безпеки. |
04.09.2023 |
Директор |
наказ |
|
|
2.3. |
Забезпечення технічних працівників миючими засобами та засобами гігієни. |
протягом року |
Директор |
інформація |
|
|
2.4. |
Організація роботи щодо підготовки навчального закладу до осінньо-зимового періоду. |
жовтень –листопад |
Директор |
план заходів |
|
|
2.5. |
Забезпечення щорічного безкоштовного проходження медичного огляду працівниками навчального закладу |
згідно з графіком |
Директор |
наказ |
|
|
2.6. |
Своєчасна розробка та виконання заходів по створенню безпечних та нешкідливих умов праці відповідно до вимог нормативних документів з охорони праці. |
Вересень |
Директор |
план заходів |
|
|
2.7. |
Створення належних умов і безпеки праці, вжиття заходів до недопущення виробничого травматизму. |
Протягом року |
директор |
наказ |
|
|
2.8. |
Забезпечення належного утримання санітарно-побутового стану навчальних кабінетів, туалетів. Контроль та узагальнення результатів. |
Протягом року
червень |
директор |
Довідка |
|
|
2.9. |
Надання відпустки або її частини технічним працівникам протягом навчального року у зв’язку з санаторно-курортного лікування. |
Протягом року
|
Директор |
на підставі заяви техпрацівни-ка |
|
|
2.10. |
Надання додаткової соціальної відпустки жінкам відповідно до ст.19 Закону України «Про відпустку» |
згідно з графіком |
Директор |
наказ |
|
|
2.11. |
Надання відпустки технічним працівникам без збереження заробітної плати не більше 15 календарних днів на рік. |
Протягом року |
Директор |
на підставі заяви техпрацівни-ка |
|
|
2.12. |
Здійснення контролю за виконанням вимог та нормативних актів з питань охорони праці. |
Постійно |
Директор |
довідки |
|
|
Фінансово-господарча діяльність,
зміцнення матеріально-технічної бази навчального закладу
Мета:
- забезпечення належних умов для навчання і виховання відповідно до сучасних санітарно-гігієнічних, технічних та педагогічних вимог.
Завдання:
- проведення комплексу енергозберігаючих заходів;
- забезпечення відповідно до сучасних санітарно-гігієнічних, інженерно-технологічних вимог безпечних умов для навчання та життєдіяльності в навчальному закладі;
- вживання заходів щодо збільшення частки спеціальних коштів за рахунок добровільних пожертвувань батьків, благодійних внесків.
Пріоритети:
- здійснення заходів щодо модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу через залучення позабюджетних коштів.
№ з/п |
Зміст роботи |
Термін виконання |
Відповідальний |
Відмітка про виконання |
|
||
1. Забезпечення матеріально-технічної бази навчального закладу |
|
||||||
1.1. |
Організація роботи щодо забезпечення закладу фаховими виданнями, нормативно-законодавчими актами з питань охорони праці. |
протягом року |
Директор |
|
|
||
1.2. |
Забезпечення готовності приміщень до початку нового навчального року відповідно до нормативів. |
до 04.09.2023 |
Директор
|
|
|
||
1.3. |
Аналіз існуючої матеріально-технічної бази закладу, складання плану заходів щодо виконання необхідних робіт. |
до 01.12.2023 |
Директор |
|
|
||
1.4. |
Визначення об’єктів, які знаходяться в аварійному стані, складання дефектних актів. |
постійно |
Директор |
|
|
||
1.5. |
Приведення у належний стан підсобних приміщень. |
до 04.09.2023 |
Директор |
|
|
||
1.6. |
Підготовка планів проведення профілактичного ремонту. |
жовтень 2023 |
Директор |
|
|
||
2. Організація роботи щодо дотримання санітарно-гігієнічним норм |
|||||||
2.1. |
Перевірка дотримання санітарно-гігієнічних норм у закладі за критеріями:
|
вересень 2023 червень 2024 |
Директор |
|
|||
2.2. |
Контроль за санітарний станом навчальних кабінетів і приміщеннями закладу. |
протягом року |
Заступник директора ЦДЮТ
|
|
|||
2.3. |
Забезпечення санітарно - гігієнічного порядку у навчальних кабінетах згідно епідеміологічних вимог. |
протягом року |
Директор Керівники гуртків |
|
|||
2.4. |
Контроль приміщень навчального закладу: стелі, підлоги, санітарно-технічних приладів, складання актів. |
протягом року |
Директор Робітник по обслуговуванню приміщень |
|
|||
3. Організація роботи з протипожежної безпеки учасників навчально-виховного процесу |
|||||||
3.1. |
Забезпечення закладу засобами протипожежної безпеки |
до 17.08.2023 |
Директор |
|
|||
3.2. |
Дотримання заходів протипожежної безпеки в приміщеннях закладу. |
Постійно |
Директор |
|
|||
3.3. |
Виконання приписів пожежної інспекції. |
протягом року |
Директор |
|
|||
3.4. |
Перевірка складських приміщень від легкозаймистих предметів. |
до 10.08.2023 |
Директор Робітник по обслуговуванню приміщень |
|
|||
3.5. |
Інструктажі з пожежної безпеки з працівниками закладу. |
протягом року |
Заступник директора |
|
|||
3.6. |
Проведення протиаварійних та протипожежних тренувань з працівниками |
жовтень 2023 квітень 2024 |
Директор |
|
|||
3.7. |
Утримування в робочому стані засобів протипожежного захисту, обладнання та інвентар, не допускаючи їх використання не за призначенням. |
протягом року |
Директор |
|
|||
3.8. |
Забезпечення порядку збереження і використання легкозаймистих матеріалів. |
протягом року |
Директор Робітник по обслуговуванню приміщень |
|
|||
3.9. |
Забезпечення проведення заміру заземлення електроустановок та ізоляції проводів електромереж у відповідності до Правил їх влаштування. |
Серпень 2023 |
Директор |
|
|||
3.10. |
Забезпечення технічних працівників засобами індивідуального захисту. |
постійно |
Директор |
|
|||
3.11. |
Розробка Комплексних заходів щодо забезпечення пожежної безпеки. Контроль за їх виконанням. |
серпень 2023 червень 2024 |
Заступник директора ЦДЮТ
|
|
|||
3.12. |
Забезпечення наявності плану-схеми евакуації. |
До 04.09.2023 |
Директор |
|
|||
4. Зміцнення матеріально-технічної бази навчального закладу |
|||||||
4.1. |
Проведення перевірки захисного заземлення та опору ізоляції електромережі. |
До 01.12.2023 |
Директор |
|
|||
4.2. |
Робота щодо ефективного та економного споживання енергоносіїв, збереження наявних матеріальних цінностей. |
протягом року |
Директор |
|
|||
4.3. |
Аналіз використання енергоносіїв. |
щомісячно |
Директор |
|
|||
4.4. |
Підготовка приміщення закладу до роботи в зимовий період. |
до 27.10.2023 |
Директор |
|
|||
4.5. |
Контроль за використанням бюджетних та позабюджетних коштів. |
протягом року |
Директор |
|
|||
4.6. |
Активізація роботи щодо залучення позабюджетних коштів |
протягом року |
Директор
|
|
|||
4.7. |
Контроль та звітність за використанням благодійних внесків. |
протягом року |
Директор
|
|
|||
4.8. |
Контроль за оплатою комунальних витрат. |
до 20 числа щомісяця |
Директор |
|
|||
4.9. |
Здійснення інвентаризації та списання матеріальних цінностей. |
щомісячно |
Директор |
|
|||
4.10. |
Заявки на потреби закладу в матеріально-технічних ресурсах. |
до 01.06.2024 |
Директор |
|
|||
4.11. |
Закупівля медикаментів, миючих засобів, канцтоварів, приладдя для роботи технічних гуртків, спецодягу |
протягом року |
Директор |
|
|||
4.12. |
Контроль за електроосвітленням, своєчасна заміна |
протягом року |
Директор Робітник по обслуговуванню приміщень |
|
|||
4.13 |
Закупівля інвентарю для роботи по благоустрою території. |
протягом року |
Директор |
|
|||
4.14. |
Закупівля матеріалів для ремонту приміщень навчального закладу. |
протягом року |
Директор |
|
|||
4.15. |
Поповнення методичного кабінету періодичними фаховими виданнями. |
протягом року |
Директор Заступник директора ЦДЮТ
|
|
|||
4.16. |
Проведення екологічного двомісячника з благоустрою території |
квітень - травень |
Директор |
|
|||
ПЛАН РОБОТИ
ВИХОВНИХ ЗАХОДІВ
Центру дитячої та юнацької творчості на 2023-2024 навчальний рік
(1-півріччя)
N |
Заходи |
Дата |
Відповідальний |
1 |
Підготовка до Нового навчального року. Набір груп. Відеопрезентація закладу через інтернет-мережі(віртуальні виставки, майстер-класи) |
До 13.09 |
Луценко Н.В. |
2 |
Відеофлешмоби, акції, рекламні ролики « Знайди себе у світі краси, мистецтва і творчості» , присвячений Дню відкритих дверей у Центру дитячої та юнацької творчості. Онлайн-виставка дитячих робіт народно-ужиткового мистецтва та науково-технічної творчості «Творимо красу своїми руками» , майстер-класи для дітей внутрішнього переміщення. |
15.09 |
Луценко Н.В. Керівники гуртків |
3 |
Акція «Частинку серця із добром й любов’ю – ми Вам передаєм, Захисники!»- патріотичні вироби та теплі речі зібрані юними волонтерами для воїнів України. |
8.09-15.09 |
Луценко Н.В. Керівники гуртків |
4 |
До Дня міста: «Творимо красу натхненням серця»- онлайн-виставка робіт декоративно-ужиткового та художньо-естетичного напрямків.
|
21.09
22.09 |
Бараболя Ю. В. Керівники гуртків
|
5 |
Міські змагання з настільного тенісу «Олімп перемоги- тобі, рідне місто!»- присвячені Дню міста |
21.09 |
Купрінович М.В., Вент О.П. |
6 |
Продовження роботи над відеопроєктом під рубрикою « Хмільник волонтерський». Відеосюжет «Бійці волонтерського фронту» |
15.09 |
Бараболя Ю |
7 |
Флешмоб «Діти – таланти Хмільника» |
21.09 |
Лиса М.В. |
8 |
Міські змагання з автомодельного спорту (кордові моделі) |
11.10 |
Кравчук О.І. |
9 |
Відеофільм « Хмільник народжений із сивини століть»
|
20.09 |
Бараболя Ю.В.
|
10 |
Засідання круглого столу «СтопБулінг» |
06.10 |
Керівники гуртків |
11 |
Тиждень заходів до Дня Захисників України |
12.10 - 18.10 |
Бараболя Ю.В., Керівники гуртків |
12 |
Участь у Всеукраїнському конкурсі робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!» |
Жовтень |
Керівники гуртків , Заступник директора |
13 |
Робота творчої АРТ- майстерні «Золоті рученята». |
Жовтень – лютий-квітень |
Паламарчук Л.В. Лукащук Т.А. Кравчук О.І. Задорожнюк Ю.Г. |
14 |
Соціальний ролик « Війна. Діти. Депресія . Подай руку допомоги!» |
Жовтень |
Бараболя Ю.В. |
15 |
Всеукраїнський юнацький фестиваль «В об’єктиві натураліста» |
Жовтень |
Керівник гуртка «Творча майстерня відеографії» |
16 |
Участь в обласному кінофестивалі « Погляд у майбутнє» |
Жовтень |
Бараболя Ю.В. Керівник гуртка «Творча майстерня відеографії» |
17 |
Відео фотовиставка «Життя- на вівтар Перемоги»- до Дня Захисників та Захисниць України |
Жовтень |
Керівник гуртка «Творча майстерня відеографії» |
18 |
Фотовиставка «Пам’ять про подвиг » |
Жовтень |
Керівник гуртка «Творча майстерня відеографії» |
19 |
Акція « Подаруй матері воїна – тепло свого серця» ( виготовлення сувенірів матерям, які втратили синів в АТО.) |
Жовтень |
Бараболя Ю.В. Лукащук Т.А. Паламарчук Л.В. |
20 |
Створення фільму «Герой України, що народився у місті над Бугом » |
Жовтень |
Юлія Бараболя |
21 |
Змагання з настільного тенісу |
Згідно графіка |
Купрінович М.В. |
22 |
Круглий стіл для лідерів учнівського самоврядування « Впевненість і рішучість –крок до самоствердження та успіху»». |
Жовтень |
Бараболя Ю.В.
|
23 |
Фільм «Розстріляна весна» |
Жовтень |
Бараболя Ю.В. |
24 |
Всеукраїнський дитячий фестиваль-конкурс народної іграшки |
Жовтень |
Лукащук Т.А.
|
25 |
Акція « Допоможи вимушеним переселенцям» - збір теплих речей |
постійно |
Керівники гуртків |
26 |
Участь у конференції лідерів учнівського самоврядування міста |
Жовтень |
Бараболя Ю.В.
|
27 |
Участь у Всеукраїнські науково-технічній виставці молодіжних інновацій та творчих проектів «Майбутнє України» |
Жовтень |
Неймет Т. Й.
|
28 |
Літературно- музична композиція « Хай згине війна і народиться мир»- присвячена визволенню України від нацистських окупантів і загарбницькій війні, з якою прийшла Росія на українські землі. |
Жовтень |
Бараболя Ю.В. |
29 |
«Художня виставка робіт відомих митців Хмільника»- екскурсія в краєзнавчому музеї |
Жовтень |
Неймет Т. Й. |
30 |
Тиждень екології та охорони природи |
Листопад |
Луценко Н.В. Неймет Т.Й.
|
31 |
Флешмоб «Я мрію про мир». Намалюй і передай воїну ЗСУ |
Листопад |
Паламарчук Л.В. |
32 |
Зустріч з учасниками революції Гідності і Свободи «Шлях до незворотності» |
Листопад |
Керівники гуртків Бараболя Ю.В. |
33 |
Туристсько-краєзнавча експедиція «Мій рідний край» |
Листопад |
Неймет Т. Й. |
34 |
Лялькова вистава для внутрішньо-переміщених дітей |
Грудень |
Луценко Н.В. |
35 |
Акція «Дітям воїнів -захисників – подарунок від Миколая» |
Грудень |
Лукащук Т.В. |
36 |
Міські змагання з настільного тенісу |
Грудень |
Купрінович М.В. |
37 |
«Різдвяна казка»- театральна вистава для дітей з багатодітних та малозабезпечених родин |
Грудень |
Луценко Н.В. |
38 |
Конкурс фітодизайнерської майстерності «Збережемо зелену красуню, «Новорічна композиція» |
(До 21.12 обласна) 22-29.11 |
Паламарчук Л.В. Лукащук Т.А. |
39 |
Технічний чемпіонат з автомоделювання |
Грудень |
Кравчук О.І. |
40 |
«Миколай до діточок іде – свято і казку несе» святкова програма для дітей з особливими потребами. |
Грудень |
Бараболя Ю.В. Луценко Н.В.
|
41 |
«Зимова казка»- фото- виставка, виставка дитячих малюнків, та новорічних композицій. |
Грудень |
Бараболя Ю.В. Керівники гуртків |
42 |
Робота екскурсійної агенції « Цікався. Шукай. Досліджуй.» - вивчення історичних місць рідного краю. |
Протягом року |
Неймет Т. Й. |
43 |
«Новорічні дива у казковій країні «Пізнайків»»-святкова програма для дошколяриків закладу |
Грудень |
Бараболя Ю.В. Лиса М.В. |
44 |
Всеукраїнські туристсько-краєзнавчі експедиції, огляди, конкурси, змагання, акції:
|
III-IV квартал |
Бараболя Ю.В., Неймет Т.Й. |
45 |
Участь у масових та навчально-методичних заходах, що проводяться Міністерством освіти і науки, що не увійшли до вище перерахованого графіку. |
III-IV квартал |
Луценко Н.В. Керівники гуртків |
46 |
Участь в обласному етапі Всеукраїнської новорічно- різдвяної виставки «Новорічна композиція». |
грудень |
Лукащук Т.А. Паламарчук Л.В. |
47 |
Участь в обласному етапі Всеукраїнської виставки «Український сувенір» |
грудень |
Лукащук Т.А. Паламарчук Л.В. |
ПЛАН РОБОТИ
ВИХОВНИХ ЗАХОДІВ
Центру дитячої та юнацької творчості
НА 2023-2024 н.р.
(ІІ-півріччя)
11 № з/п |
ЗАХОДИ |
ДАТА |
ВІДПОВІДАЛЬНИЙ |
1 |
Конкурс «Патріотична ялинка» |
3 січня |
Лиса М.В. |
2 |
Майстер-клас «Різдвяний сувеніри» |
4 січня |
Паламарчук Л.В. |
3 |
Міські змагання з автомоделювання «Новорічні гонки»
|
Січень |
Кравчук О.І |
4 |
Обласний конкурс «В об’єктиві натураліста» |
До 1 лютого |
Керівник гуртка «Творча майстерня відеографії» |
5 |
Обласний конкурс «Космос. Людина. Духовність» |
До 21 лютого |
Неймет Т.Й. |
6 |
Робота експедиційного походу «Історія міст і сіл України» |
Лютий |
Неймет Т.Й. |
7 |
Тиждень здорового способу життя «Тиждень без гаджетів » . Обласний конкурс плакатів, фотографій, художніх робіт за темами: «Бережи здоров’я з дитинства», «Молодь за майбутнє без Сніду», «Я обираю здоров’я». Науково-практична конференція «Хочеш бути сучасним – будь здоровим». Обласний конкурс-захист учнівських науково-дослідних проектів Здоров’я не безцінний дар природи» |
15 лютого |
Луценко Н.В. , Бараболя Ю.В, |
8 |
«Благодійна ярмарка» |
Листопад, березень |
Лукащук Т.А., Паламарчук Л.В. |
9 |
Відеорепортаж « Мовчать герої – говорять матері» |
Лютий |
Бараболя Ю.В., Керівник гуртка «Творча майстерня відеографії» |
10 |
Конкурс «Майстри орігамі» |
Лютий |
Паламарчук Л.В.
|
11 |
Круглий стіл лідерів учнівського врядування ЦДЮТ «Як повести за собою колектив»» |
Лютий |
Бараболя Ю.В.
|
12 |
2-тур Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт в МАН |
Лютий |
Неймет Т.Й. |
13 |
Проєкт « Від благодійності – до уроків мужності»
|
Лютий-березень |
Бараболя Ю.В. , Лукащук Т.А., Паламарчук Л.В., керівник гуртка «Творча майстерня відеографії» |
14 |
Обласні змагання з автомоделювання(трасові) |
березень |
Кравчук О.І. |
15 |
Всеукраїнська експедиція учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина – Україна» |
Протягом півріччя |
Неймет Т.Й.
|
16 |
Огляд художньої самодіяльності «Проліски надії» |
Березень |
Луценко Н.В. Лукащук О.В. Бараболя Ю.В.
|
17 |
Свято жіночності і весни |
Березень |
Луценко Н.В. , Бараболя Ю.В. |
18 |
Обласний конкурс на кращу методичну розробку |
До 15.03. |
Бараболя Ю.В., керівники гуртків
|
19 |
Обласна виставки
|
Березень-квітень |
Бараболя Ю.В. Керівники технічних гуртків |
20 |
Заочний тур обласної олімпіади « Моя Вінниччина » |
Березень |
Неймет Т.Й. |
21 |
Літературно-музична композиція « Нескорені серця героїв», присвячена воїнам-захисникам України |
Березень |
Бараболя Ю.В. |
22 |
Тиждень народознавства «Любіть Україну вишневу свою» |
Квітень |
Бараболя Ю.В.
|
23 |
Конкурс пошуково-дослідницьких робіт (народознавчий напрямок) |
Квітень |
Бараболя Ю.В. |
24 |
Міський семінар-практикум «Розвиток позашкільної освіти в умовах воєнного стану » |
Квітень |
Луценко Н.В., Бараболя Ю.В. |
25 |
Фото- виставка « Хай сонце миру і весни засяє дітям України» |
Квітень |
Керівник гуртка «Творча майстерня відеографії» |
26 |
Виставка народно-ужиткового мистецтва « Великодній кошик » |
Квітень |
Паламарчук Л.В., Лукащук Т. А., Лиса М. В. |
27 |
Семінар – дослідження «Хмільник .Події. Свідчення» |
Квітень |
Неймет Т.Й. |
28 |
Відеожурнал: «Пам'ять Чорнобиля ». |
22.04. |
Бараболя Ю.В., керівники гуртків
|
29 |
Конкурс юних фотоаматорів «Ми -діти України» |
Квітень |
Керівник гуртка «Творча майстерня відеографії»
|
30 |
Конкурс малюнка «Діти України малюють мир» - присвячено Дню пам’яті та примирення |
Травень |
Паламарчук Л.В. |
31 |
Змагання з настільного тенісу |
Травень |
Купрінович М.В.
|
32 |
Тиждень патріотичного виховання. Відзначення Дня Перемоги ( за окремим планом) |
Травень |
Бараболя Ю.В. |
33 |
Заходи до Тижня Європи «Україна – це Європа!» |
Травень |
Бараболя Ю.В. |
34 |
Творчі звіти керівників гуртків |
З 17 травня |
Луценко Н.В.
|
35 |
Акція «Зроби дитині свято»- сувеніри дітям дошкільного закладу |
Протягом періоду |
Керівники гуртків |
36 |
Акція «У справжнього господаря – завжди чисто!» - санітарний день на території парку та Замкової гори. |
Протягом періоду |
Керівники гуртків |
37 |
Конкурс малюнка на асфальті « Ангели миру – летіть в Україну!». |
До 30.05 |
Паламарчук Л.В. |
38 |
Арт- форум «Юні таланти – 2024» Виставка дитячих робіт в історичному музеї м. Хмільника |
27.05 |
Луценко Н.В. Бараболя Ю.В. |